Tuesday 29 September 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
«گروه یاران» در انجمن صرع ایران تشکیل شد
نوشته شده توسط siteadmin در9/9/2014 9:30:01 AM

   ویدا ساعی- واحد خبر انجمن صرع ایران : انجمن صرع ایران، برای گسترش فعالیت های خود از جمله اطلاع رسانی در مورد صرع و نیز مواجهه با چالش محدودیت منابع انسانی ، اقدام به تشکیل و آموزش گروه هایی تحت عنوان «گروه یاران» کرده است.


 برای نخستین بار و با هدف اطلاع رسانی

«گروه یاران» در انجمن صرع ایران تشکیل شد
  " ویدا ساعی" دبیر کمیتۀ یاران در مورد هدف انجمن صرع ایران از انجام این پروژه گفت : " انجمن برای توسعه فعالیت های خود نیاز به استفاده از نیروهای داوطلب دارد تا محدودیت بودجه و عدم امکان استخدام نیروی انسانی جدید فعالیت های این انجمن را محدود نکند."
    ساعی افزود : " ما با کمک همکاران یک بستۀ آموزشی شامل آشنایی با انجمن صرع ، صرع و مدیریت آن و نیز ارزیابی قبل و بعد از آموزش ، تهیه کردیم و و در هر گروه بین ده تا پانزده نفر را برای شرکت در چهار جلسۀ دو ساعته دعوت کردیم."  
       این گروه ها که متشکل از اعضای مبتلا به صرع و یا اعضای افتخاری انجمن هستند به صورت داوطلبانه آمادگی خود را برای همکاری با انجمن صرع اعلام کرده اند.
    افراد حاضر در گروه های موسوم به «گروه یاران» پس از شرکت در این دوره ها و موفقیت در آزمون، به عنوان نمایندۀ این انجمن در جامعه حضور خواهند یافت.
   آموزش نخستین گروه داوطلب از «گروه یاران» از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و پس از چهار جلسه به پایان رسید و گروه دوم در شهریور ماه دورۀ آموزشی خود را پشت سر گذاشتند و سایر گروه ها نیز به تدریج شکل خواهند گرفت.
   همکاری تعدادی از اعضای اولین گروه یاران، از بازارچه های مهربانی در ماه مبارک رمضان آغاز شد و هم اکنون نیز در برخی از مراکز درمانی به عنوان پایگاه اطلاع رسانی انجمن فعالیت دارند.
      انجمن صرع ایران قرار است به زودی بر اساس ارزیابی های تئوری و عملی داوطلبان ، برای آنها گواهی نامۀ پایان دوره صادر کند.
 
 
printrating
 Comments