Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
اردوی دو روزۀ رامسر
نوشته شده توسط siteadmin در10/12/2014 9:01:32 AM

  ویدا ساعی واحد خبر انجمن صرع : انجمن صرع ایران اردوی دو روزۀ رامسر را از یازدهم تا دوازدهم مهر ماه با حضور 37 نفر از اعضا برگزار کرد.


    فاطمۀ عباسی، کارشناس مسئول واحد روابط عمومی انجمن صرع ایران در مورد هدف از برگزاری اردوی رامسر، گفت:" این اردو به دلیل درخواست مکرر اعضا برای برگزاری اردوهای بیش از یک روز ، برنامه ریزی شد."
   عباسی افزود : " پیش از این یکی از آژانس های گردشگری پیشنهاد برنامۀ سفر یک روزه به شمال کشور و استفاده از تله کابین را مطرح کرده بود، اما انجمن پس از بررسی آن، احتمال داد این برنامۀ فشرده احتمال بروز تشنج و نارضایتی اعضا را به دلیل خستگی افزایش خواهد داد. لذا تصمیم گرفت یک برنامۀ دو روزه ترتیب دهد تا اعضا ضمن لذت بردن از سفر، خسته نیز نشوند. "
   عباسی در  پاسخ به خبرنگار ما در مورد هزینۀ اردو، گفت: " هزینۀ دریافتی از اعضا مبلغ یک میلیون ریال بابت بیمه، اتوبوس، خوراک، اقامت در خوابگاه و تله کابین بود که کمتر از هزینۀ تمام شده بود و انجمن ناچار به پرداخت ده میلیون ریال سوبسید برای برگزاری این اردو شد."
   در این برنامه چهار نفر از همکاران انجمن صرع از جمله "مهدی قدسی نژاد" مدیر اداری- مالی ، "فاطمه عباسی" کارشناس مسئول روابط عمومی ، "فاطمه جوادی" کارشناس مسئول آموزش و "دکتر سمیه احمد بگی" پزشک افتخاری انجمن، اعضای شرکت کننده در اردو را همراهی کردند.
   این اردو صبح جمعه ساعت 7 از دفتر مرکزی انجمن به سمت جادۀ چالوس حرکت کرد و تعدادی از اعضا در اتوبان تهران-کرج سوار اتوبوس شدند.
   اتوبوس پس از عبور از سد کرج، ساعت 9 برای صرف صبحانه متوقف شد.
   پس از صبحانه اتوبوس به مسیر خود ادامه داد و درهوای ابری تا مرزن آباد که در این فاصله بچه ها خود را معرفی کردند و در مورد علاقه های خود صحبت کردند، اردو را همراهی کرد.
  بارندگی از ابتدای جادۀ کلاردشت تا عباس آباد که اتوبوس ساعت 15 برای ناهار متوقف شد، ادامه پیدا کرد و صرف ناهار با انتخاب هفت نوع غذای محلی با شنیدن صدای بارش و استشمام بوی نم باران، روز خاطره انگیزی را برای شرکت کنندگان در اردوی رامسر، رقم زد.
   اردو ساعت 18 به مجتمع فرهنگی میرزا کوچک خان رامسر رسید و بچه ها پس از عکاسی در محوطۀ اردوگاه، صرف شام و اجرای موسیقی، در دو خوابگاه جداگانه برای خانم ها و آقایان استراحت کردند و ساعت 30/22 خوابیدند.
   بارش باران تا ساعت 5 صبح روز شنبه ادامه داشت و گروه پس از صرف صبحانه در هوای دلپذیر پاییزی ساعت 9 به سمت تله کابین رامسر حرکت کرد.
   به غیر از دو نفر از اعضا، بقیۀ گروه با تله کابین در هوای مه آلود ، خود را به بام سبز رامسر رساندند و از بالا دریای آبی را نظاره کردند.
   گروه پس از گردش در فضای سر سبز بام رامسر به کنار ساحل رفت و پس از عکاسی و گشت در کنار ساحل، برای صرف ناهار به مجتمع بازگشت.
   ساعت 15 گروه به سمت تهران بازگشت و در مسیر از اعضا خواسته شد تا هر یک، سه مورد خوشایند از اردو را بازگو کنند،از سه نفر با طرح دلیل و جزئیات، قدردانی کنند و در پایان سه مورد ناخوشایند از اردو را نیز بیان کنند.
   این گفت و گو باعث ایجاد فضای صمیمی تری بین بچه ها شد و به سه نفر از کسانی که نظر خود را جزئی، دقیق و خالصانه ابراز کرده بودند به همراه دو کودک حاضر در اردو، جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.
   اتوبوس در مسیر بازگشت دو مرتبه برای خرید و اقامۀ نماز مغرب متوقف شد و سرانجام ساعت 23 جلوی در دفتر مرکزی انجمن متوقف شد.
   واحد روابط عمومی انجمن برگزاری اردوهای یک و چند روزه را در فصل بهار و تابستان سال آینده در دستور کار خود خواهد داشت.
printrating
 Comments