Monday 28 September 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
باغ گیاه شناسی و شهرک سینمایی شهید غزالی
نوشته شده توسط siteadmin در6/16/2015 12:23:31 PM

    ویدا ساعی- واحد خبر انجمن صرع : انجمن صرع ایران اولین اردوی سال جدید را روز یکشنبه20 اردیبهشت به بازدید و تفریح از باغ گیاه شناسی و شهرک سینمایی غزالی پرداخت.


    در این اردوی فرهنگی- تفریحی که تعداد 40 نفر از اعضا به همراه سه نفر از همکاران انجمن با مسئولیت فاطمه عباسی، کارشناس مسئول واحد روابط عمومی انجمن شرکت کرده بودند، اعضا ضمن تجدید روحیه و آموزش مشارکت گروهی، با گونه های مختلف گیاهی و همچنین مکان ساخت سریال های تلویزیونی آشنا شدند.

   عباسی ضمن تشکر از حمایت شهرداری ناحیۀ 5 منطقۀ 7 تهران برای در اختیار قرار دادن اتوبوس و همچنین باغ گیاه شناسی و شهرک سینمایی غزالی برای پذیرش اعضای اردوی انجمن، گفت: " زمانی که ما برای حرکت مقررکرده بودیم ساعت 8  صبح بود که متأسفانه به دلیل عدم هماهنگی کافی از سوی شهرداری اتوبوس دیر رسید و ساعت 15/9 از انجمن حرکت کرد و مجدداً هنگام باز گشت نیز با یک ساعت تأخیر رسید که طبعاً مراتب عدم رضایت انجمن به مسئولان شهرداری گزارش شد."
   عباسی افزود: " انجمن تمام سعی خود را برای ایجاد نظم در برگزاری اردوها به کار می بندد اما همیشه این امکان وجود دارد که عوامل خارجی مانع برقراری نظم کامل شوند، هر چند که شرکت کنندگان در اردو از کنار هم بودن لذت می برند."
   اتوبوس پس از حرکت در مسیر خود برای صرف صبحانه در میدان المپیک متوقف شد و دو نفر از اعضا نیز به گروه پیوستند.
   سپس گروه به سمت باغ گیاه شناسی حرکت کرد و در این باغ زیبا از گیاهان مناطق مختلف ایران و دنیا از جمله منطقۀ زاگرس، منطقۀ خزری، گیاهان منطقۀ اروپایی، گیاهان ژاپنی و ... که مناطق آنها شبیه سازی شده بود، بازدید کرد.
   در این باغ چندین دریاچۀ مصنوعی و یک آبشار مصنوعی ساخته شده است که اعضای اردو ضمن بازدید، در کنار این مناظر زیبا و نیز فرش زیبای گل های بنفشه به عکاسی پرداختند.
   سپس اعضا برای صرف ناهار به طرف رستوران باغ گیاه شناسی هدایت شدند و پس از آن برای اقامۀ نماز به مسجد باغ رفتند.
   گروه پس از بازدید از تمامی قسمت های باغ به سمت شهرک سینمایی شهید غزالی حرکت کرد.
   پس از ورود به شهرک سینمایی ابتدا گروه از منطقۀ اورشلیم که سریال حضرت مریم در آن ساخته شده بود، بازدید کرده و عکاسی کردند.
   در جنب قسمت اورشلیم، منطقۀ کوفه ساخته شده است که سریال حضرت علی(ع) در این قسمت تولید شد و خاطرۀ این سریال، ضمن بازدید برای اعضای گروه زنده شد و مجدداً  به عکاسی پرداختند.
   سپس گروه به سمت تهران قدیم حرکت کرده و از قسمت های مختلف خیابان لاله زار و گراند هتل دیدن کرده و سوار بر ماشین دودی، خاطرات خود را با گرفتن عکس و فیلم ثبت کردند.
   در پایان بازدیدها گروه با چای، نسکافه و کیک پذیرایی شد و پس از یک ساعت استراحت سوار اتوبوس شده و ساعت 30/19  به دفتر مرکزی انجمن رسیدند.
   واحد روابط عمومی انجمن تا قبل از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان برگزاری دو اردوی دیگر را در دستور کار خود خواهد داشت.
printrating
 Comments