Tuesday 29 September 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
سفر به دیار گل و گلاب
نوشته شده توسط siteadmin در6/16/2015 12:31:17 PM

    ویدا ساعی- واحد خبر انجمن صرع : انجمن صرع ایران اردوی دو روزۀ کاشان را از  روز جمعه اول خرداد تا شنبه دوم خرداد با حضور 41 نفر از اعضا و پرسنل انجمن برگزار کرد.


    در  این اردو که هدف از برگزاری آن آشنایی اعضا با شهر تاریخی کاشان و نیز بازدید از گلستان ها و کارگاه های گلابگیری بود، اعضا در مشهد اردهال به زیارت آرامگاه امامزاده سلطان علی بن محمد باقرفرزند امام محمد باقرو قرائت فاتحه بر سر مزار سهراب سپهری نیز پرداختند.

   اردوی کاشان که با مسئولیت مهدی قدسی نژاد، مدیر اداری- مالی انجمن و حضور تعدادی از همکاران انجمن برگزار شد، از ساعت 7 صبح روز اول خرداد حرکت کرد و ساعت 20 دومین روز خرداد ماه خاتمه یافت.
   قدسی نژاد در مورد برگزاری این اردو، گفت: " این برنامه از نظم و ترتیب خوبی برخوردار بود و رضایت شرکت کنندگان را به دنبال داشت."
   مدیر اداری انجمن افزود: " ما طبق قرار قبلی رأس ساعت 7 از جلوی در انجمن حرکت کردیم و با یکی از اعضایی که قبل از ساعت مقرر به دفتر انجمن نرسیده بود، جلوی پلیس راه قرار گذاشتیم."
   وی خاطر نشان کرد: " برقراری نظم در کارهای گروهی از اصول مهمی است که برای رعایت حقوق سایر اعضای گروه  باید مد نظر قرار گیرد."
   اردو پس از حرکت در مسیر قم به صرف صبحانه پرداخت  و تا ساعت 13 که برای صرف ناهار متوقف شد، به حرکت خود ادامه داد.
   پس از صرف ناهار ساعت 30/15 از مجموعۀ فین کاشان شامل کاخ فین و حمام فین که محل شهادت امیر کبیر در آن واقع شده است بازدید شد و سپس اعضا با بستنی و شربت پذیرایی شدند.
   بعد از پیمودن مسافت کوتاهی گروه به بازدید از بناهای تاریخی خانۀ بروجردی ها و خانۀ طباطبایی ها پرداخت و با مهندسی و معماری زیبای این ابنیۀ تاریخی آشنا شد.
   اردو پس از بازدیدهای تاریخی جهت استقرار شبانه به سمت مشهد اردهال حرکت کرد و پس از پشت سر گذاشتن یک روز گرم و آفتابی، ساعت 20 با هوای دلچسب و خنک مشهد اردهال رو به رو شد.
   گروه پس از استقرار و جا به جایی در زائرسرا، به زیارت امامزاده سلطان علی بن محمد باقر و اقامۀ نماز مشغول شدند و سپس به صرف شام پرداخته و بر سر مزار سهراب سپهری فاتحه خواندند.
   فردا ساعت 30/7 صبح گروه در حالی آمادۀ صرف صبحانه شد که به نقل از مدیر اردو، هنوز چند نفر از اعضا در خواب بودند.
   بعد از صرف صبحانه به سمت نیاسر کاشان حرکت کرده و اعضا در مسیر به مدت یک و نیم ساعت به گشت و گذار و چیدن گل در گلستان ها مشغول شده و در یک کارگاه از نزدیک به مشاهدۀ مراحل گلابگیری پرداخته و گلاب و عرقیات گیاهی خریداری کردند.
   سپس گروه به نیاسر رسیدند و از آبشار نیاسر و کاخ کوشک دیدن کرده و تعدادی از اعضا با پای پیاده از آبشار به پایین آمدند تا همگی ناهار صرف کنند.
   سرانجام پس از صرف ناهار اتوبوس آمادۀ بازگشت به سمت تهران شد و ساعت 20 دوم خرداد جلوی دفتر مرکزی انجمن متوقف شد.
printrating
 Comments