Thursday 26 November 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
زندگی با صرع
نوشته شده توسط siteadmin در6/23/2015 1:13:01 PM

ویدا ساعی- واحد خبر انجمن صرع: واحد آموزش  انجمن صرع ایران جلسۀ آموزشی " زندگی با صرع " را با حضور دکتر داریوش نسبی تهرانی، متخصص مغز و اعصاب روز پنج شنبه هفتم خرداد از ساعت 10 تا 12 در فرهنگسرای اندیشه  برگزار کرد.


    در این جلسه که بیش از 50  نفر از اعضا شرکت کرده بودند، دکتر نسبی ابتدا زندگی را به یک کشتی تشبیه کرد که همۀ ما بر آن سوار شده ایم و صرع نیز به عنوان یک مهمان ناخوانده سوار بر کشتی است. حال این که این مهمان ناخوانده را در کنار خود بپذیریم و از سفرمان لذت ببریم یا تمام زندگی خود را معطوف آن کنیم و لذت سفر را از دست بدهیم، به خودمان بستگی دارد.

   این متخصص مغز و اعصاب با طرح این سؤال از حاضران که "مهمترین موضوع زندگی شما چیست؟"  افراد را ترغیب به مشارکت در جلسه کرد.
   مدرس جلسه پاسخ ها را روی تخته یادداشت کرد و با اشاره به تحقیق علمی که در این باره انجام شده است، گفت: " وقتی در بیشتر نقاط دنیا نتیجۀ این تحقیق بررسی شد، بیشتر افراد خدا را به عنوان اولین رکن زندگی خود انتخاب کرده بودند."
   دکتر نسبی افزود: " اتفاقاً سلامتی که بیشتر شما به آن اشاره کردید، رکن سوم زندگی محسوب می شود اما نکتۀ مهم این است که سلامتی فقط یکی از ارکان زندگی است که انسان ها نباید در صورت نداشتن آن سایر ارکان زندگی خود را فراموش کنند یا تحت الشعاع آن قرار دهند."
  وی در نتیجه گیری صحبت های خود افزود: " اگر هر انسانی در زندگی سعی بر انطباق سه رکن ذهن یا عقل، دل یا نیت و در نهایت عمل یا رفتار خود داشته باشد، بهترین نتیجه را در زندگی خود خواهد گرفت."
   شرکت کنندگان در این جلسه پاسخ سؤ ال های خود را از دکتر نسبی دریافت کردند.
   
printrating
 Comments