Monday 21 September 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
بازدید از موزۀ حیات وحش
نوشته شده توسط siteadmin در6/23/2015 1:16:51 PM

 ویدا ساعی- واحد خبر انجمن صرع: انجمن صرع ایران روز دوشنبه 25 خرداد اردوی بازدید از موزۀ حیات وحش دارآباد و تفریح در مجتمع فرهنگی اردویی باهنر را با حضور 37 نفر برگزار کرد.


    در این اردو که فاطمه عباسی و نسرین فرخی از واحد روابط عمومی انجمن با کمک سایر همکاران آن را برگزار کردند، در مسیر،  برنامۀ اردو برای شرکت کنندگان توضیح داده شد.

   به گزارش نسرین فرخی، کارشناس روابط عمومی انجمن، اردو ساعت 8/30 از مقابل دفتر مرکزی انجمن به سمت دارآباد حرکت کرد و به محض رسیدن به مقصد پس از بستن حلقه، اعضا به معرفی خود پرداختند.
   گروه در موزۀ دارآباد پس از بازدید از پرندگان زنده مانند طاووس و عقاب در فضای باز موزه، به سالن حیوانات و گیاهان خشک شده هدایت شد و به مشاهدۀ حیوانات وحشی از جمله خزندگانی مانند مار پینتون پرداختند.
   پس از آن از حیوانات زندۀ آبزی در قسمت آکواریوم مانند انواع ماهی ها، قورباغه، لاک پشت و مارهای آبی دیدن کردند.
   طبقۀ بالای موزه به سنگ های تزئینی اختصاص داشت که از دید اردو پنهان نماند و اعضا ضمن بازدید از سنگ ها با خواص هر یک از آنها نیز آشنا شدند.
   کارشناس روابط عمومی انجمن افزود: " از آن جایی که موزۀ دارآباد کارگاه تاکسیدرمی نیز دارد، گروه را داخل کارگاه بردیم تا از نزدیک به مشاهدۀ فرایند تاکسیدرمی حیواناتی مانند گورخر و زرافه که این عمل برای نخستین بار در ایران بر روی آنها انجام شده بود، بپردازند."
   فرخی ادامه داد: " در این اردو برای نخستین بار، دکتر بازرگان که به تازگی مسئولیت ارتقاء سایت انجمن را پذیرفته اند، به منظور بررسی کاربر پژوهی فناوری و اطلاعات یعنی بررسی میزان استفادۀ اعضا از سایت انجمن و نیز اثربخشی و کاربری آن برای اعضا، اردو را همراهی کرد و در طی اردو با تک تک اعضا گفت و گو کرد و تا ساعت 16 اردو را همراهی کرد."
   گروه ساعت 12 به سمت مجتمع فرهنگی اردویی شهید باهنر و کلکچال حرکت کرد و در اردوگاه با درختان میوۀ پر از توت های سفید، شاتوت، سیب، آلو و گوجه سیز که عطرشان فضا را آکنده کرده بود، رو به رو شد.
 سپس گروه در یکی از رستوران های مجتمع به صرف ناهار مشغول شد و پس از صرف ناهار در مسابقۀ کمک های اولیۀ صرع شرکت کرد.
   خستگی شرکت در مسابقه با نوشیدن چای رفع شد و سپس اعضا با در اختبار گرفتن ماشین ون راهی سالن تفریحی ورزشی شدند.
   در سالن ورزشی تعدادی از دوستان به انجام ورزش هایی مانند پینگ پونگ روی میز، شطرنج و فوتبال دستی مشغول شده و بقیه نیز به استراحت و گفت و گو  پرداختند.
   در همین قسمت همکاران انجمن پس از تصحیح برگه های مسابقه، ضمن انتخاب برگزیدگان و اهدای جوایز نقدی، سؤال ها را بازبینی کرده و در مورد مبحث هر سؤال آموزش لازم را ارائۀ کردند.
   در انتهای روز اعضا با بستنی پذیرایی شدند و اتوبوس پس از بازگشت ساعت 18/30 مقابل دفتر مرکزی انجمن متوقف شد.
   واحد روابط عمومی انجمن اعلام کرد پس از ماه مبارک رمضان اردوهای انجمن مجدداً برگزار خواهد شد.

   

printrating
 Comments