Thursday 26 November 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
برگزاری جشن روز ملی صرع
نوشته شده توسط siteadmin در1/25/2016 10:15:17 AM

 جشن بیستمین سالگرد تاسیس انجمن ملی صرع ، جمعه، دوم بهمن ماه در سالن همایش های بین المللی رازی از ساعت 3 تا 6 بعد از ظهر برگزار شد. طبق روال سال های گذشته،  علاوه بر بیماران و اعضای انجمن، خیّران، هنرمندان و اصحاب رسانه نیز در  سالن رازی حضور  داشتند. 


 دکتر داریوش نسبی، رئیس هیئت مدیره انجمن صرع در ابتدای مراسم دقایقی برای حاضران سخنرانی کرد و گفت:" امیدوارم جشن سالگرد انجمن صرع، هر سال با شکوه تر از گذشته برگزار شده و نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا، منعکس شود. انجمن ملی صرع ایران، با فعالیتی پایدار، پویا و قوی نه تنها می تواند به عنوان رسانه ای برای بیماران مبتلا به صرع ، مشکلات و دغدغه های آن ها را  به گوش مسئولان ذی ربط برساند. بلکه خواهد توانست منشاء خیر و برکتی برای سایر انجمن های فعال در حوزه بیماران باشد. " دکتر نسبی در پایان صحبت هایش از مرحوم حسین حیدری ورزقان، موسس انجمن صرع یاد کرد و گفت:" هر گاه من و آقای دکتر بوالهری به خاطر وجود مشکلات و موانع متعدد مایوس می شدیم، مرحوم ورزقان  مارا به ادامه فعالیت دلگرم و امیدوار می کرد."

دکتر   حبی، مسئول  مرکز مشاوره آفتاب گردان که وابسته به انجمن صرع ایران است، نیز، در جایگاه سخنرانی حاضر شد و ضمن بیان مطالبی درباره ی اهمیت شادی و نشاط، گفت:" من از ابتدای تاسیس انجمن صرع، در بخش روان شناسی به بیماران مبتلا به صرع، خدمات مشاوره ای ارائه می کردم و از این بابت خرسندم. امروز جمع شده ایم تا بیستمین سالگرد تاسیس انجمن صرع را جشن بگیریم. باید بدانیم شادی و نشاط با وجود داشتن مشکلات بسیار تا چه اندازه اهمیت دارد. دنیا متعلق به افراد با انرژی و پر توان است و شادی برای همه ی آحاد جامعه اصلی همگانی است و برای بیماران ، نیازی ضروری محسوب می شود."
در طول مراسم، هنرمندان مختلفی با اجرای موسیقی فضای مفرحی را برای شرکت کنندگان به وجود می آورند.  گروه موسیقی انجمن صرع نیز، قطعاتی از موسیقی سنتی را برای مدعوین اجرا کردند. در پایان اجرای گروه موسیقی ، از آقای رضا فرهمند پایه گذار گروه موسیقی انجمن صرع قدردانی به عمل آمده و  افشین قریشی سرپرست جدیدگروه -  به همراه رضا فرهمند دونوازی دف و تنبور را اجرا نمودند.
در پایان مراسم به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس انجمن ، به 20 نفر از حاضران به قید قرعه جوایزی اهدا شد؛ و همچنین  دکتر بوالهری ،عضو هیئت مدیره انجمن صرع و مریم نظری، مسئول مشارکت های مردمی به روی جایگاه آمده ، و از آقای ایرج حصیبی به عنوان مسئول کمیته ورزش انجمن صرع  تقدیر کردند. 
printrating
 Comments