Tuesday 29 September 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
راهپیمایی در روز بنفش
نوشته شده توسط siteadmin در4/23/2016 11:07:49 AM

 به مناسبت روز بنفش ، انجمن صرع ایران به همراه اعضای خود در تاریخ شنبه 7 فروردین ماه 1395 به پا خاست ؛ تا در آستانه سال نو ، مراسم راهپیمایی نمادین در این روز داشته باشد.  


 روز بنفش ، به پیشنهاد کسیدی مگان دختر 9 سالۀ کانادایی مبتلا به صرع در روز 26 مارس برای آگاهی بخشی در مورد صرع برگزار می شود. این روز به دلیل رنگ گل گیاه اسطوخودوس که در درمان صرع مؤثر است، انتخاب شده؛ و از سال 2008 مراسمی در جهان با هدف آگاهی بخشی برای صرع در این روز برگزار می شود.

با گردهمایی اعضا در  دفتر شعبه توحید واقع در میدان توحید،  در ساعت 10 صبح روز شنبه 7 فروردین ، همه با بادکنک هایی بنفش و شعارهایی آگاهی بخش  به سمت  پارک لاله پیاده به راه افتادیم. در مسیر راهپیمایی  ، همراهی آقای دکتر بهرامی  متخصص مغز و اعصاب و معاونت روابط بین الملل انجمن  مایه دلگرمی بود.
در میانه های راه و در برخورد با همشهریان و مسافرین نوروزی ، دلیل انتخاب رنگ بنفش ( گل گیاه اسطوخودوس ) به آنان توضیح ؛ و بادکنک ها را به ایشان هدیه دادیم.
در پارک لاله صدای شعارهایمان مسیر پیاده روها را پر کرد : " هر روز -  روز بنفش "    " روز آگاهی برای صرع " !
در ایستگاه پایانی ، در کنار آب نمای بزرگ پارک و در حالی که هوای ابری حکایت از باران و باد در راه می داد ، آقای دکتر بهرامی سخنانی پیرامون اهمیت آگاهی بخشی برای صرع و مسئولیت افراد مبتلا به صرع در این زمینه ایراد نمودند؛ و سپس کیک ویژه این روز، که روی آن با گل هایی بنفش تزیین شده و شعار " روز بنفش ، روز آگاهی برای صرع ، گرامی باد! " برای پذیرایی از افراد توسط ایشان برش زده شد.
اختتامیه این مراسم با اجرای زنده ترانه و گیتار توسط یکی از اعضای هنرمند انجمن آقای سهیل پیرایش فر همراه بود.
 
printrating
 Comments