Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
لزوم استاندارد سازی و سازماندهی در سمن ها
نوشته شده توسط siteadmin در12/3/2017 1:55:06 PM

دکتر داریوش نسبی طهرانی، مدیرعامل انجمن صرع ایران، در نشستی که با معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان سازمان های مردم نهاد در تاریخ هشتم آذر ماه در سالن وزارت تعاون برگزار شد، در سخنرانی خود خواستار استاندارد سازی و سازماندهی سمن ها شد. 


    مدیر عامل انجمن صرع با اشاره به اینکه در کشور ما بعضی ها خدمات بسیاری می گیرند و بعضی ها هیچ خدمتی دریافت نمی کنند، گفت : در سراسر ایران مشکلات زیادی وجود دارد که بار آن را سمن ها به دوش می کشند که شاید فقط صدای بعضی از آنها به جایی برسد و بسیاری دیگر نادیده گرفته شوند.

   دکتر نسبی طهرانی ضمن انتقاد از عدم وجود مسیر اجرایی صحیح در این راستا، افزود : بحث های زیبایی مطرح می شوند اما متأسفانه ساختاری برای جدی شدن موضوع در اجرا نمی بینم. در صورتی که لازم است با تعاریف اساسی در مورد وظایف نهادهای قانونی و اجرایی به سمت نتیجه های مطلوبی پیش برویم.
   این متخصص مغز و اعصاب با ارائۀ تعریف زیبایی از ساختار مغز، آن را محل تفکر و آنالیز انسان برای رسیدن به یک تصمیم درست معرفی کرد که پیرو آن حتماً مسیر اجرایی صحیحی نیز وجود دارد. 
   وی برای توضیح دربارۀ روند فعالیت سمن ها به احساس مسئولیت مردم ایران در زلزلۀ اخیر کرمانشاه که شاید در هیچ کشوری مردمانش این همه دلسوز و مهربان نباشند، در برابر سیستم اجرایی ضعیف اشاره کرد و ادامه داد: همین بحث ضعف سیستم درسمن ها هم وجود دارد که خیلی از این ها فقط اسمی دارند اما کاری انجام نمی دهند و در برابر خیلی از سمن ها تلاش های بسیاری کرده اند که دیده نشده و با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند.
   دکتر داریوش نسبی طهرانی که چندی پیش به سمت رئیس هیئت مدیرۀ شبکۀ ملی مؤسسه های توانبخشی انتخاب شد درپایان سخنرانی خود گفت : دغدغۀ من امروز عدم وجود تشکیلات منظم، استاندارد سازی و سازماندهی صحیح پتانسیل های موجود در سمن ها است که امیدوارم به همت شبکۀ ملی مؤسسه های توانبخشی، در آینده این مجموعه ها بتوانند در یک چهارچوب منظم و استاندارد فعالیت کنند. 
printrating
 Comments