Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
مبتلایان به صرع از تأثیر بهداشت خواب و تغذیه بر کنترل صرع غافل نباشند
نوشته شده توسط siteadmin در12/24/2017 2:20:35 PM

   انجمن صرع ایران  همایش " تأثیر سبک  زندگی بر کنترل صرع " را در تاریخ 30 آذر از ساعت 9 صبح الی 13 در  سالن فرهنگسرای اشراق برگزار کرد. 


   این برنامۀ علمی که با هدف آموزش و در نتیجه ارتقای سطح کیفیت زندگی مبتلایان به صرع برگزار شد، میزبان بیش از 140 نفر شرکت کننده بود.
   این همایش که به دبیری دکتر علیرضا یاراحمدی، متخصص مغز و اعصاب برگزار شد، با خیرمقدم مدیر عامل انجمن صرع، دکتر داریوش نسبی طهرانی آغاز شد و موضوع های مختلفی را در مورد سبک زندگی مبتلایان به صرع مورد بحث و بررسی قرار داد.
   دکتر یاراحمدی در مورد اهمیت سبک زندگی افراد مبتلا به صرع، گفت: لازم است افراد مبتلا به صرع زیر نظر متخصص مغز و اعصاب به درمان خود توجه کنند و از تأثیر عواملی مانند خواب کافی، تغذیۀ مناسب و انجام ورزش های سبک در زندگی خود غافل نشوند.
   این متخصص مغز و اعصاب ادامه داد:  اگر بیماران شام خود را در زمان مناسبی قبل از غروب آفتاب صرف کنند، به تبع آن ساعت زودتری می خوابند و این مسئله به درمان مؤثرتر آنها کمک خواهد کرد.
   در این همایش پس از سخنرانی دکتر داریوش نسبی طهرانی، دکتر یاراحمدی در مورد نقش خواب در کنترل صرع  سخنرانی کرد و پس از آن پانل پرسش و پاسخ کوتاهی بین سه نفر از شرکت کنندگان ورزشکار و دکتر یاراحمدی در مورد تأثیر ورزش در کنترل صرع برگزار شد؛ و در ادامه پس از سخنرانی دکتر محمدباقر حبی در مورد تاب آوری در افراد مبتلا به صرع، پانل یک ساعته برای پاسخگویی به پرسش های کتبی اعضا برگزار شد.

   همچنین به دلیل تقارن این همایش با شب یلدا، اجرای مسابقه های شاد و نوازندگی کیبورد با دکور زیبای یلدا و گریم چهرۀ کودکان، به جذابیت این برنامه افزود. 

printrating
 Comments