Monday 21 September 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
برگزاری چهاردهمین کنگرۀ بین المللی صرع در اصفهان
نوشته شده توسط siteadmin2 در1/26/2018 4:38:12 PM

انجمن صرع ایران چهاردهمین کنگرۀ بین المللی صرع را به مدت سه روز از تاریخ چهارم تا ششم بهمن ماه در بیمارستان میلاد اصفهان برگزار کرد. 


 این کنگره که دبیر آن دکتر جعفر مهوری، متخصص مغز و اعصاب بود، به منظور تبادل آخرین اطلاعات علمی صرع برای متخصصان و جراحان مغز و اعصاب،روانپزشکان،روانشناسان و پرستاران برگزار شد.

دکتر جعفر مهوری در مراسم افتتاحیۀ کنگره گفت: این کنگره در محورهای تشخیص صرع از جمله نوار مغزی، ام آر ای، روش های درمانی جدید در سالمندان و همچنین در زنان، اطفال و نوزادان و نیز جنبه های روانی صرع  برنامه ریزی شده بود.
وی افزود: طی سه روز برگزاری این کنگره 50 سخنرانی داشتیم که هفت سخنران از دانشگاه های کشورهای کانادا، برزیل، ایتالیا، اتریش و استرالیا حضور داشتند.
دکتر داریوش نسبی طهرانی مدیر عامل انجمن صرع ایران که در این سه روز در کنگره حضور داشت، در حاشیۀ کنگره گفت: بحث مسائل اخلاقی و قانونی در پزشکی ابهام ها و چالش های زیادی را به دنبال دارد که اگر بتوانیم آن را برطرف کنیم، نتیجۀ مستقیم آن افزایش کیفیت زندگی بیماران و خانواده های آنها است. به همین منظور در این کنگره پانلی را با نام اخلاق برگزار کردیم که تا حدودی بتوانیم برخی از ابهام های اخلاقی و قانونی را در مورد بیماران برطرف کنیم.
مدیر عامل انجمن صرع ایران در ادامه در خصوص آمارهای پزشکی تأکید کرد: همیشه در کنگره های پزشکی معمولاً بحث آمار مبتلایان به بیماری ها مطرح است. بنده به عنوان یک متخصص مغز و اعصاب و علوم رفتاری صراحتاً اعلام می کنم که طرح بحث های آماری به هیچ وجه در رسانه های عمومی نه تنها به خانواده ها و بیماران کمکی نخواهد کرد، بلکه مشکل ساز است.
وی تصریح کرد: آمارها بیشتر مناسب متخصصان و مسئولان است که باید براساس آن برنامه ریزی کنند. اما با توجه به اینکه هیچ پزشکی بر اساس آمار مبتلایان برای درمان بیماران خود برنامه ریزی نمی کند، ارائۀ این آمارها تنها باعث یأس و ناامیدی می شود.
دکتر نسبی در پایان افزود: دبیرخانۀ دائمی کنگره های بین المللی صرع در محل انجمن صرع ایران از هم اکنون برای برگزاری کنگرۀ سال آینده برنامه ریزی خود را آغاز کرده است.
printrating
 Comments