Thursday 26 November 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
مدیر عامل انجمن صرع ایران: پزشکان از دادن آمارهای پزشکی خودداری کنند
نوشته شده توسط siteadmin2 در1/28/2018 11:38:37 AM

 دکتر داریوش نسبی تهرانی مدیر عامل انجمن صرع ایران در حاشیه چهاردهمین کنگره بین المللی صرع در مرکز همایش های بیمارستان میلاد اصفهان گفت: در اکثر کنگره ها جای موضوع اخلاق و قانون کم رنگ است و این موضوع بحث بسیار مهمی است که در تمام بیماری ها بخصوص بیماری های مزمن کمتر دیده  می شوند و فرد و خانواده را سالها تحت شعاع قرار می دهد.

 


 وی در ادامه افزود: همیشه بحث مسائل اخلاقی و قانونی در موضوعات پزشکی ابهامات زیادی داشته است و چالش های زیادی را به دنبال دارد و اگر این ابهامات را بتوانیم برطرف کنیم نتیجه مستقیم آن بهتر شدن کیفیت زندگی بیماران و خانواده ها است که با یک بیماری در طول سالهای زیاد مجبور هستند دست و پنجه نرم کنند.  به همین منظور در این کنگره پنلی را با نام اخلاق برگزار کردیم که تا حدودی بتوانیم بعضی ابهامات اخلاقی و قانونی را در بیماران برطرف کنیم.

مدیر عامل انجمن صرع ایران در ادامه در خصوص آمارهای پزشکی تاکید کرد: همیشه در کنگره های پزشکی بحث هایی که بوجود می آید آمارهای پزشکی است که اولین سوال آمار مبتلایان به بیماری- تعداد بیماران- چند درصد بیمار و... است و بحث درصد و اعداد و ارقام همیشه به چشم می خورد بنده به عنوان یک پزشک متخصص مغز و اعصاب و علوم رفتاری صراحتا اعلام  می کنم که بحث های آماری به هیچ وجه در رسانه های عمومی برای خانواده ها و بیماران مشکل گشا نخواهدبود بلکه مشکل ساز است.
وی تصریح کرد: امارها بیشتر به درد متخصصان و مسئولینی می خورد  که در این حوزه ها فعالیت دارند که باید براساس آن برنامه ریزی کنند .
مدیر عامل انجمن صرع ایران در ادامه افزود: هیچ بیماری براساس ( درصد مبتلایان به بیماری و ... ) برای بیماری خود برنامه ریزی نمی کند بلکه باعث یاس و حتی ناامیدی می شود . آمارهای پزشکی تنها برای تهیه بولتن ها و گزارشات پزشکی به مقام های مسئول است و متخصصان و پزشکان ما باید از ذکر آمار برای عموم مردم و بیماران خودداری کنند.
printrating
 Comments