Tuesday 29 September 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
حضور انجمن صرع ایران در نخستین مجمع سلامت استان تهران
نوشته شده توسط siteadmin2 در4/23/2018 1:54:21 PM

   انجمن صرع ایران امروز دوشنبه سوم اردیبهشت 97 در نخستین مجمع سلامت استان تهران در سالن همایش های رازی حضور یافت. 


  در این مجمع که با حضور مسئولان حوزۀ بهداشت و درمان؛ و سازمان های مردم نهاد حوزۀ سلامت؛ و به همت و میزبانی استانداری. تهران در حال برگزاری است، وزیر بهداشت از غرفۀ انجمن‌های حاضر از جمله غرفۀ انجمن صرع ایران بازدید کرده و در این فرصت محسن فرج، قائم مقام انجمن صرع، در مورد برگزاری جلسه ای برای طرح نیازهای جامعۀ مبتلایان به صرع، با ایشان گفت و گو کرد.

  این برنامه با سخنرانی دکتر سید محمدهادی ایازی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت، با موضوع اجتماعی شدن سلامت آغاز شد و در ادامه دکتر ملک ‌افصلی، با اشاره به اینکه در وزارت بهداشت، معاونت اجتماعی به فردی فرهیخته و دارای تجربه اجتماعی در سطوح مختلف و کارآمدی چون دکتر ایازی سپرده شده است، گفت: اجتماعی شدن نظام سلامت لازم است شرایط و ویژگی‌های خاصی را داشته باشد که در نظام سلامت کشور ما این شرایط وجود دارد.
   دکتر ملک افضلی، مشاور وزیر بهداشت، در ادامه افزود که این شرایط شامل اجتماعی شدن مبتنی بر مردم‌سالاری است که ارزش سیاسی را نیز به نمایش می‌گذارد، برای عینت بخشیدن به اجتماعی شدن نظام سلامت باید محله‌محور باشد، مبتنی بر دانش باشد، به دنبال پاسخ و اقدام برای حل مسائل مردم باشد و در نهایت مشارکتی باشد.
   در ادامۀ این همایش به ترتیب دکتر صحراییان به نمایندگی از سازمان‌های مردم‌ نهاد حوزۀ سلامت، حسن‌بیگی، معاون سیاسی-اجتماعی استانداری تهران، دربارۀ ضرورت مشارکت مردم در عرصۀ سلامت و زینب نصیری، مدیرکل سلامت شهرداری تهران، دربارۀ اجتماعی شدن سلامت و مؤلفه‌های اجتماعی سلامت سخنرانی کردند.
printrating
 Comments