Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
فعالیت های انجمن صرع در ایرانشهر
نوشته شده توسط siteadmin2 در4/25/2018 2:35:53 PM

 

 انجمن صرع ایران ضمن حضور و همکاری در برگزاری نخستین همایش صرع در ایرانشهر که روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه در خانۀ بهداشت ایرانشهر برگزار شد، موفق به شرکت در جلسه ای با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی این شهر شد.

 


 

برگزاری همایش صرع
 

   اولین همایش صرع در ایرانشهر با هدف آشنایی و آموزش صرع برای سه گروه مخاطب از جمله دانش آموزان مبتلا به صرع و خانواده های ایشان، مربیان مدارس؛ و نیز علمای دینی این شهر برگزار شد.
 در این همایش که محسن فرج، قائم مقام انجمن صرع، به همراه دو نفر از همکاران دفتر مرکزی حضور داشتند؛ دکتر خدامرادی، پزشک عمومی، به مدت یک ساعت؛ و همچنین نسرین فرخی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، به مدت نیم ساعت به آموزش در مورد کلیات صرع و مسائل روانی-اجتماعی آن برای 50 نفر از معلمان و مربیان بهداشت ادارۀ آموزش و پرورش پرداختند.
   در ادامۀ این همایش در جلسۀ دوم، نسرین فرخی به آموزش مدیریت صرع و استیگمای صرع به مدت دو ساعت به 100 نفر از بیماران و خانواده های آنها پرداخت؛ و در آخرین بخش همایش که از ساعت 18 به مدت دو ساعت به طول انجامید در مورد کلیات صرع، کمک های اولیه و خرافات و باورهای نادرست آمیخته با صرع به علمای دینی این شهر آموزش داده و به پرسش های آنان پاسخ داد.
   ضمن برگزاری این جلسه ها دستگاه EEG پرتابلی که از دفتر مرکزی انجمن صرع به این محل ارسال شده بود، مورد بهره برداری قرار گرفت و آموزش استفاده از آن به کارشناسان مستقر در محل داده شد.
 
 
 

برگزاری جلسه با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی
 

   علاوه بر برگزاری همایش فوق، محسن فرج، قائم مقام انجمن صرع نیز در جلسه ای با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی متشکل از دکتر امینی فر، رئیس دانشگاه؛ دکتر امینی، معاون توسعۀ دانشگاه؛ دکتر ستوده، رئیس بازرسی دانشگاه؛ مرعشی، مشاور رئیس دانشگاه؛ و شهلا میرلاشاری، معاون اجتماعی دانشگاه و مسئول هماهنگی سرای سمن های مکران، شرکت کرد.
   در این جلسه پیرامون مدیریت واحد و یکپارچۀ سرای سمن های مکران گفت و گو شد و پیشنهادی مبنی بر تهیۀ آیین نامه ای برای مدیریت داوطلبانۀ سرای سمن مکران از سوی انجمن صرع برای مدت یک سال در این جلسه ارائه شد.
   همچنین در ادامه مقرر شد تا انجمن صرع در سفر بعدی، برای غربالگری افراد مبتلابه صرع کارشناسانی را به روستاها و شهرستان های تابعه اعزام کرده تا ضمن شناسایی بیماران، به آموزش آنها در مورد صرع پرداخته و درمان بیماران را توسط پزشکان اعزامی پیگیری کنند.
  

 

   
printrating
 Comments