Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
حضور انجمن صرع در فهرج کرمان
نوشته شده توسط siteadmin2 در5/26/2018 2:19:42 PM

    انجمن صرع ایران با هماهنگی نمایندگی کرمان، روز پنجشنبه سوم خرداد، با حضور در منطقۀ فهرج کرمان، ضمن برگزاری جلسۀ آموزشی برای بهورزان و بیماران، به ویزیت و انجام نوار مغز برای بیماران مبتلا به صرع این منطقه پرداخت.


    این اقدام که با هدف بازدید و تجهیز مناطق محروم کشور انجام می شود، این بار علاوه بر برنامۀ آموزشی و تشخیص و درمان صرع در بیماران، هدف پژوهشی بررسی همه گیرشناسی صرع در ایران را نیز در بر دارد. بر این اساس واحد پژوهش انجمن صرع ایران با نوشتن پیش نویس طرح اپیدمیولوژی صرع، این طرح را به صورت آزمایشی از منطقۀ فهرج کرمان آغاز کرده است که در نتیجۀ آن آمار افراد مبتلا به صرع؛ به همراه میزان و نوع داروهای مصرفی هر بیمار مشخص خواهد شد.

   در این برنامه، ابتدا نمایندگان انجمن صرع در جلسه ای با فرماندار، نمایندۀ مؤسسۀ خیریۀ موسی ابن جعفر(ع)، مدیر شبکۀ بهداشت شهر فهرج و همکارانشان شرکت کرده و به بحث و تبادل نظر در مورد محرومیت درمانی و فرهنگی ساکنین این منطقه و راهکارهای پیشنهادی برای رسیدگی به وضعیت درمان بیماران مبتلا به صرع پرداختند.
   پیرو پیگیری های انجمن صرع ایران، مسئولان شبکۀ بهداشت در این جلسه از شناسایی 50 بیمار مبتلا به صرع در فهرج خبر دادند که قرار شد برای استخراج آمار دقیق، شناسایی سایر افراد مبتلا به صرع نیز در دستور کار این شبکه قرار گیرد. در ادامۀ این جلسه محسن فرج، قائم مقام مدیر عامل انجمن صرع ایران در مورد اهمیت راه اندازی و فعال کردن سمن ها و شناسایی بیماران نیازمند صحبت کرد و سپس دکتر حسینعلی ابراهیمی به تأثیر آموزش بیماران بر کنترل و درمان صرع، اشاره کرد.
   سپس همایش آموزش آشنایی با صرع برای 100 نفر از بهورزان و افراد مبتلا به صرع با حضور دکتر حسینعلی ابراهیمی، متخصص مغز و اعصاب و ساره کریمی، کارشناس ارشد روانشناسی از نمایندگی کرمان، برگزار شد.
printrating
 Comments