Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
برگزاری جلسۀ آموزشی کمک های اولیه در صرع
نوشته شده توسط siteadmin2 در5/28/2018 4:01:43 PM

   واحد آموزش انجمن صرع ایران جلسۀ آموزشی کمک های اولیه در صرع را برای اعضای انجمن، روز پنجشنبه 20 اردیبهشت از ساعت 10 به مدت یک و نیم ساعت در دفتر توحید برگزار کرد. 


    در این جلسۀ آموزشی که 20 نفر از اعضای انجمن حضور داشتند، دکتر پرویز بهرامی، متخصص مغز و اعصاب، به توضیح دربارۀ تفاوت صرع و تشنج، آشنایی با انواع صرع، عوامل بروز و تشدید حمله های صرع، دارودرمانی و درمان اصولی صرع، کمک های اولیه هنگام تشنج و همچنین فعالیت های اجتماعی افراد مبتلا به صرع پرداخت.

   دکتر بهرامی ضمن اشاره به اینکه هر نوع تشنجی، ناشی از صرع نیست، گفت : برخی از تشنج ها ممکن است به دلیل اختلال های متابولیکی مانند افت قند خون در بدن اتفاق بیفتند که در این صورت این نوع تشنج تشخیص صرع نمی گیرد و همچنین زمانی برای یک فرد تشخیص صرع گذاشته می شود که تشنج او بیش از دو بار تکرار شود.
   این متخصص مغز و اعصاب ضمن مهم برشمردن مصرف منظم داروها، از رعایت مواردی مانند عدم گرسنگی، تشنگی، بی خوابی و خستگی در کنترل صرع خبر داد.
   وی در ادامه افزود: افراد مبتلا به صرع هیچ منعی برای فعالیت های اجتماعی ندارند مگر انجام بعضی از مشاغل مانند خلبانی، آتش نشانی و کار در ارتفاعات که در صورت تشنج با حفظ سلامت آنها و دیگران منافات دارد.
  
  
 
printrating
 Comments