Monday 21 September 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
سخنرانی مدیرعامل انجمن صرع در نشست مجمع عمومی شبکۀ ملی سمن ها و مؤسسه های خیریه توانبخشی
نوشته شده توسط siteadmin2 در6/2/2018 2:24:16 PM

دکتر داریوش نسبی طهرانی، مدیرعامل انجمن صرع ایران که چندی پیش به سمت رئیس هیئت مدیرۀ شبکۀ ملی سمن ها و مؤسسه های خیریۀ توانبخشی منصوب شده بود، چهارشنبه 9 خرداد در نشست عمومی این شبکه سخنرانی کرد. 


 به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت؛ در این گردهمایی، تمامی  مدیران سمن‌های توانبخشی از کل کشور حضور داشتند و موضوع تشکیل شبکه و چشم‌اندازها، فرصت‌ها و چالش‌های پیش رو مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه دکتر کمالی، رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی،  ضمن عرض خوش‌آمد به میهمانان و شرکت کنندگان، توانبخشی را حلقۀ مفقودۀ بهداشت و درمان در کشور دانست و گفت: به توانبخشی آنچنان که شایسته است بها داده نشده است و در جایگاه مناسبی قرار ندارد. در صورتی که تشکیل شبکۀ توانبخشی می‌تواند در بهبود وضعیت توانبخشی در کشور تأثیر بگذارد.
در ادامه دکتر جغتایی، مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی، در سخنانی گفت: جای شبکۀ توانبخشی خالی بود و تشکیل آن گام بزرگی بود. در دنیا خدمات توانبخشی بیش از خدمات درمانی تحت پوشش بیمه است.
ایشان همچنین بر ارتباط های بین‌المللی شبکۀ ملی توانبخشی تأکید کرد.
سپس دکتر نسبی طهرانی، رئیس هیئت مدیرۀ شبکۀ توانبخشی، از عملکرد این شبکه گزارشی ارایه داد. وی گفت: این مهم است که نتیجۀ این جلسه ها و تصمیم‌گیری‌ها به اطلاع افراد نیازمند به توانبخشی برسد.
دکتر نسبی افزود : توانبخشی، تنها فیزیکی نیست و توانبخشی فکری، ذهنی و فرهنگی اهمیت دارند. در شبکه، فرد موضوعیت نداشته و  انجمن است که مهم است. هدف اصلی ما این بود که از گردنۀ اخذ مجوز،  عبور کنیم و نهادی مستقل باشیم. همگی اعضای شبکه به پیمانی متعهد شده‌اند که همان اساسنامۀ شبکه است و امیدوارم بتوانیم به پیمان خود متعهد باشیم.
در ادامه دکتر دلشاد، مدیرعامل مؤسسۀ خیریۀ محکم، در سخنانی گفت: در زمان تأسیس مؤسسۀ محکم، فکر نمی‌کردیم که این مؤسسه تا این حد گسترش یابد.
سپس دکتر ایازی در سخنانی گفت: با تشکیل شبکه‌ها، هم افزایی ایجاد شده و موجب می شود تا صدای بیماران شنیده شود. توانبخشی مسئله‌ای مغفول مانده در حوزۀ بهداشت و درمان است و لازم است به صورتی جدی‌تر به آن پرداخت.
دکتر ایازی گفت: ما در تشکیل مجمع ملی سلامت، از کشور تایلند الگوبرداری کردیم و نقش مهم این مجمع و همچنین شبکه‌ها، شنیدن صدای مردم است. در جلسه‌ای که با ریاست جمعیت هلال احمر داشتیم؛ بنا شد که این جمعیت در حوزۀ توانبخشی فعالیت داشته باشد.
دکتر ایازی تأکید کرد: ساز و کاری اندیشیده شود تا معاونان معاونت‌های مختلف وزارت بهداشت در جلسه های مربوط به توانبخشی، شرکت داشته باشند.
وی ضمن آرزوی توفیق برای شبکۀ توانبخشی گفت: انتظار ما از امور سازمان‌های مردم‌نهاد این است که فعالیت بیش‌تری در این حوزه داشته باشد تا بتوانیم مجموعه‌های مردم‌نهاد را هر چه بیشتر حمایت کنیم.
وی در پایان سخنانش برای شبکۀ توانبخشی آرزوی توفیق کرد.
در ادامه دکتر اکبری، مشاور وزیر کشور و معاون امور سازمان‌های مردم نهاد، گفت: تأکید رئیس جمهور، چه در دولت قبل و چه در دولت کنونی، حمایت از تشکل‌های مردمی بوده است.
وی خطاب به نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: شما بزرگ‌ترین خیر و خدمت را ارائه می‌دهید.
دکتر اکبری افزود: تلاش می‌کنیم کسانی که قصد دارند در راه خدمت به مردم گامی بردارند، دغدغه‌ای نداشته باشند. ما اکنون در حال آماده‌سازی پرتال جامع سازمان‌های مردم نهاد هستیم و امیدواریم پس از آماده‌سازی آن،  بتوانیم در جهت تسهیل امور این سازمان‌ها گام برداریم.
سپس دکتر آقاجانی، مدیرکل توانبخشی سازمان هلال احمر، گفت: یکی از اقدام های ما در حوزۀ توانبخشی، گسترش مراکز توانبخشی در کل کشور است.
وی گفت: هدف ما جدا از اهداف شبکه نیست. بلکه تلاش داریم که تمام استان‌ها را به خدمات جامع سلامت تجهیز کنیم.
در پایان،  جلسۀ پرسش و پاسخ نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد و دکتر اکبری برگزار شد.
 
printrating
 Comments