Tuesday 29 September 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
همایش"صرع و زنان" خالی از حضور زنان
نوشته شده توسط siteadmin در7/29/2012 9:31:51 PM

دکتر پرویز بهرامی برای برگزاری همایش از خرم آباد به تهران آمد.


 

بیست و هفتمین همایش عمومی انجمن صرع با عنوان "صرع و زنان" بدون حضور زنان، در تاریخ پنجشنبه 29/5/91 در مجتمع فرهنگی کوثر برگزار شد.
گنجایش سالن این مجتمع 380 نفر بود که در این همایش مهمان 38 نفر شد.
واحد پژوهش انجمن صرع از اواخر سال گذشته، برنامه ریزی برگزاری دو الی چهار همایش را در سال 1391 در دستور کار خود قرار داد.
نتایج نیاز سنجی در مورد تعیین موضوع همایش نشان داد که مشاورۀ پزشکی ازدواج و بارداری و مشاورۀ حقوقی ازدواج از رایجترین سؤالهای خانمهای مبتلا به صرع است.بنابراین عنوان همایش "صرع و زنان" در نظر گرفته شد.
معاونت سلامت شهرداری منطقۀ 13 سالن همایش را در اختیار قرارداد.
 برگزاری همایش به وسیلۀ انتشار خبر و پوستر همایش در روزنامه های همشهری،همشهری محله منطقۀ 13 و مزایده و مناقصه، سایتهای خبری سلامت نیوز، ایرنا و ایسنا و نیز توزیع پوستر در مراکز درمانی و خانه های سلامت محلۀ منطقه به اطلاع عموم رسید و تمامی اعضا انجمن از طریق ارسال پیامک در دو نوبت دعوت شدند؛ اما در نهایت این همایش پذیرای 38 نفر بود .
ویدا ساعی مسئول اجرایی این همایش می گوید: واحد پژوهش از ماهها قبل فعالیت خود را با توجه به نیاز اعضا و محدودیتهای مالی انجمن برای برگزاری همایش آغاز کرد.
پس از تعیین موضوع همایش، تلاش برای انتخاب دبیر همایش آغاز شد و سرانجام با همفکری و پیشنهاد دکتر کورش قره گزلی - رئیس هیئت مدیرۀ انجمن - ، دکتر پرویز بهرامی به عنوان دبیر همایش انتخاب شد.دبیر همایش پس از برنامه ریزی علمی برنامه و دریافت موافقت تعدادی از متخصصان برای سخنرانی، دستور ارسال دعوتنامۀ سخنرانان و اطلاع رسانی همایش را از طریق خبرگزاریها صادر کرد.
ساعی ادامه داد: روز قبل از همایش تمامی وسایل لازم برای چیدمان به سالن منتقل شد. صبح روز بعد همۀ همکاران در سالن آماده بودند. دکتر پرویز بهرامی که برای برگزاری همایش از خرم آباد به تهران آمده بود به همراه سایر سخنرانان وارد سالن شدند، علی ظهوریان مجری صدا و سیما برای اجرای برنامه در سالن حضور داشت.، شرکت سن ایچ و جمانه آمادۀ پذیرایی از شرکت کنندگان بودند. آقای خیرخواه گریمور کودک، چهرۀ سه کودکی را که در همایش حضور داشتند گریم کرد و دوربین هفت از صدا وسیما برای تهیه گزارش تصویری در همایش حاضر شد.
مسؤل اجرایی همایش افزود: اولین سخنران دکتر حمیدۀ مصطفایی - مدیر عامل انجمن-  بود که بعد از سخنرانی در همایش می بایست در کارگاه آموزشی در حومۀ تهران شرکت می کرد. بنابر این برنامه ساعت 9 شروع شد و محورهای مورد بحث در این همایش شامل: گزارش فعالیتهای انجمن(دکتر حمیدۀ مصطفایی)، صرع و اشتغال در زنان(دکتر پرویز بهرامی)، صرع و بارداری(دکتر سهراب هاشمی فشارکی)، مشاورۀ حقوقی ازدواج برای زنان مبتلا به صرع(معصومۀ قاضی)، مسائل روانی - اجتماعی صرع در زنان(دکتر جعفر بوالهری) و صرع و ازدواج در زنان(دکتر طیبۀ عباسیون) و جلسۀ پرسش و پاسخ بود. که البته با توجه به عدم استقبال اعضا، سخنرانی دکتر عباسیون از برنامه حذف شد.
 اما همۀ این عوامل با عدم استقبال زنانی مواجه شد که همایش برای آنها تهیه دیده شده بود.
printrating
 Comments