Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
سمپوزیوم صرع مقاوم به درمان و اتوایمون
نوشته شده توسط siteadmin2 در8/13/2018 1:05:47 PM

  انجمن صرع ایران سمپوزیوم علمی- دوره ای صرع مقاوم به درمان و اتوایمون را روز پنجشنبه 25 مرداد در بیمارستان تریتا برگزار کرد.


 هدف از برگزاری این سمپوزیوم که به دبیری دکتر کورش قره گزلی و با حضور 50 نفر شرکت کننده برگزار شد، به روز رسانی و تبادل اطلاعات علمی پزشکان متخصص دربارۀ صرع بود.
   دکتر قره گزلی با اشاره به اینکه یکی از زمینه های پزشکی مغز و اعصاب که در دوران معاصر پیشرفت چشمگیری داشته، اپی لپتولوژی و درمان متنوع ترین عارضه های کورتکس است، گفت: گاهی اوقات این مسئله چالش بزرگی برای پزشکان ایجاد می کند و با وجود پیشرفت شگرف در زمینه های تشخیص و درمان، همچنان درمان و کنترل حمله های تشنجی برخی از بیماران، کاری بس دشوار و ناممکن است.
   دبیر سمپوزیوم صرع مقاوم به درمان افزود: به دلیل اینکه تعریف صرع مقاوم به درمان و راهکارهای مبارزه با آن از دیرباز مورد بحث پزشکان بوده و چون روش های مدرن الکتروفیزیولوژی و تصویربرداری، داروهای نوین و روش های جراحی نیز هنوز نتوانسته است تمامی بیماران را به تشخیص قطعی برساند، انجمن صرع با همکاری پزشکان متخصص و فلوشیپ صرع، تصمیم به برگزاری این سمپوزیوم گرفت.
   در این سمپوزیوم دکتر قره گزلی در مورد اهمیت صرع مقاوم به درمان، دکتر نسبی در مورد تأثیر داروها در بروز صرع مقاوم به درمان، دکتر رحیمیان در مورد یافته های MRI در آنسفالیت اتوایمون و تازه های تصویربرداری صرع فوکال، دکتر بهرامی در مورد پلی تراپی صرع فوکال، دکتر اسداللهی در مورد یافته های نوارمغزی در IGE، دکتر غفارپور در مورد اثرهای متقابل داروهای ضد صرع، دکتر صفرپوردربارۀ انواع صرع اتوایمون و یافته های نوار مغز و دکتر مهوری دربارۀ استراتژی های درمان صرع اتوایمون به بحث و بررسی پرداختند.
   این برنامۀ علمی دارای 5 امتیاز بازآموزی برای متخصصان و جراحان مغز و اعصاب کودک و بزرگسال؛ و روانپزشکان؛ و 3/5 امتیاز برای پزشکان عمومی و متخصصان بود.
 
printrating
 Comments