Monday 21 September 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
برگزاری همایش آشنایی با صرع در گنبد کاووس
نوشته شده توسط siteadmin2 در10/22/2018 9:21:10 AM

  انجمن صرع ایران همایش آشنایی با صرع را روز پنجشنبه 26 مهر ماه در شهر گنبد کاووس برگزار کرد. 


    هدف از برگزاری این همایش، اعلام رسمی شروع به کار نمایندگی انجمن صرع ایران در گنبد کاووس بود که برای بهورزان و مراقبان بهداشت این شهر برگزار شد.

   در برنامۀ افتتاحیۀ این همایش دکتر رضا صابری؛ مدیر شبکۀ بهداشت و درمان شهرستان گنبد کاووس در سخنرانی خود، ضمن تشکر از انجمن صرع برای افتتاح نمایندگی در منطقۀ فوق، از اجرای برنامه های آموزشی و حمایتی انجمن برای افراد مبتلا به صرع و عموم جامعه استقبال کرد.
   سپس مهندس طیار؛ نمایندۀ مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از فعالیت انجمن صرع در این شهر، حکم رسمی یحیی اخلاقی را به عنوان مدیر اجرایی نمایندگی انجمن صرع در گنبد کاووس قرائت کرد و آمادگی خود را برای حمایت از این فعالیت ها اعلام کرد.
   برنامۀ این همایش در بخش آموزشی با سخنرانی دکتر فاطمۀ بلوریان؛ متخصص مغز و اعصاب و نمایندۀ انجمن صرع با عنوان آشنایی با صرع، انواع صرع؛ و تب و تشنج ادامه یافت و سپس نسرین فرخی؛ کارشناس ارشد روانشناسی بالینی در مورد مسائل روانی-اجتماعی و استیگمای صرع صحبت کرد و به سؤال های شرکت کنندگان پاسخ داده شد.
   در این همایش انجمن صرع برای آشنایی بیشتر و ارتقای سطح دانش بهورزان و مراقبان بهداشت به توزیع بروشورهای آموزشی، کتاب صرع و آنچه می توانید انجام دهید، پوستر کمک های اولیه هنگام تشنج؛ و فرم پذیرش افراد مبتلا به صرع، میان آنها پرداخت.
   پس از همایش همکاران انجمن صرع ایران، با حضور در مطب دکتر بلوریان به آموزش تکمیل فرم پذیرش افراد مبتلا به صرع برای اجرای طرح اپیدمیولوژی صرع پرداختند و مقرر شد فرم ها پس از تکمیل به دفتر نمایندگی انجمن صرع در گنبد تحویل شده و متعاقباً به دفتر مرکزی در تهران ارسال شود.
printrating
 Comments