Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
گردهمایی رؤسای انجمن مغز و اعصاب و انجمن صرع در جزیرۀ قشم
نوشته شده توسط siteadmin2 در12/17/2018 11:04:59 AM

 انجمن صرع ایران با همکاری دفتر نمایندگی استان هرمزگان، روز پنج شنبه 22 آذر ماه، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم، میزبان برگزاری کارگاه علمی EEG و جلسۀ نشست نمایندگان بود. 


 هدف از برگزاری این گردهمایی ضمن آموزشتخصصی EEG به پزشکان، برگزاری نخستین نشست رؤسای انجمن مغز و اعصاب با رؤسا و نمایندگان انجمن صرع ایران بود.
  
برگزاری کارگاه EEG
   این کارگاه که با همکاری صمیمانۀ دکتر احمد نگهی؛ نمایندۀ انجمن صرع ایران در استان هرمزگان و دکتر سراج الدین محبی؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم ، برگزار شد، از ساعت 9 صبح در سالن اجتماعات این دانشگاه آغاز به کار کرد.
   ابتدای برنامه دکتر نگهی؛ دبیر کارگاه، به شرکت کنندگان خیرمقدم گفت و سپس دکتر محبی ضمن خوش آمد گویی به مهمانان، آمادگی خود را برای هرگونه همکاری و اجرای برنامه های علمی و آموزشی با انجمن صرع ایران اعلام کرد.
   در این کارگاه دکتر حسین پاکدامن؛ رئیس انجمن مغز و اعصاب کشور، ضمن اشاره به اهمیت بیماری صرع و نیاز توجه بیشتر جامعۀ پزشکی به این بیماری، در مورد نتیجۀ پژوهش جدیدی که در مورد آمار بیماران مبتلا به صرع به دست آمده است، این آمار را 2/6 درصد جمعیت ایران اعلام کرد.
   در ادامه سخنرانی های آموزشی با سخنرانی متخصصان مغز و اعصاب، دکتر علی امینی هرندی در مورد اختلالات نورولوژی قابل بررسی در EEG، دکتر مهیار نوربخش در مورد نحوۀ ثبت نوار مغزی، دکتر پرویز بهرامی در مورد مانیتورینگ طولانی مدت کورتکس، دکتر سهراب هاشمی فشارکی در مورد نوار مغز نرمال و یافتن امواج غیر طبیعی مغز؛ و دکتر مجید غفارپور در مورد تغییر EEG در تشنج های هیپوتالاموس ارائه شد.
    این کارگاه که با حضور دانشجویان پزشکی، تعدادی از متخصصان مغز و اعصاب و روانپزشک برگزار شد، ساعت 14 به کار خود پایان داد.
 
 
اولین نشست فصلی نمایندگی های انجمن صرع
   ساعت 15 بعداز ظهر روز پنجشنبه 22 آذر، اولین نشست فصلی مسئولان انجمن مغز و اعصاب و انجمن صرع ایران با نمایندگان انجمن صرع در سالن کنفرانس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قشم برگزار شد.
   در این نشست نخست دکتر کورش قره گزلی؛ رئیس هیئت مدیرۀ انجمن صرع ایران ضمن اشاره به اهمیت فعالیت های انجمن صرع در گسترۀ سراسری کشور، گفت: انجمن صرع ایران سال هاست که به عنوان یک انجمن فعال در انجمن صرع جهانی عضویت دارد و فعالیت های خود را نه تنها در سطح ملی، بلکه با شرکت در رخدادهای جهانی همچون کنگره های علمی و مناسبت های جهانی، در سطح بین المللی و برون مرزی در اقصی نقاط جهان گسترش داده است.
   سپس دکتر نسبی طهرانی؛ مدیر عامل انجمن صرع ایران، با توضیح در مورد تاریخچۀ تأسیس انجمن صرع در سال های نخستین فعالیت خود، گفت: از آنجایی که انجمن صرع ایران از معدود انجمن های ملی کشور است، موظف است فعالیت هایش را در سطح کشور گسترش دهد و فقط محدود به پایتخت نباشد، حدود یک سال است اولویت سیاست گذاری خود را به فعالیت در سطح کشور به ویژه مناطق محروم اختصاص داده است که در این راستا اقدام به بیماریابی و آموزش گروه های مختلف از جمله پزشکان، بهورزان و بیماران کرده است.
   دکتر نسبی در این جلسه از ایجاد تشکیل شبکۀ ملی توانبخشی به مدیریت انجمن صرع ایران و عضویت 130 انجمن در این شبکه خبر داد که توانسته طی انعقاد موافقت نامه ای با همراه اول، فضای مناسبی را برای آموزش و اطلاع رسانی در اختیار گیرد.
   پس از این دو سخنرانی، نمایندگان استان ها و شهرهای مختلف کشور گزارشی از فعالیت های دفاتر خود ارائه دادند که از جمله دکتر مسعود اعتمادی فر از اصفهان، دکتر مهران همام از مشهد، دکتر فاطمه صدیق و دکتر احمد نگهی از بندرعباس، دکتر حسینعلی ابراهیمی از کرمان، دکتر داریوش سوادی اسکوئی از تبریز، دکتر ناهید جیواد از شهرکرد، دکتر زیبا خان مرادی از اسلام آباد غرب و کرمانشاه، دکترفائزۀ قاسمی از ایرانشهر، دکتر سیدشهاب الدین طباطبائی از قم، دکتر پرویز بهرامی از خرم آباد و دکتر شاهرخ آبادیان از استان البرز بودند و فعالیت های سایر نمایندگی هایی که نمایندگان آنها غایب بودند، نیز قرائت شد.
   برنامۀ پایانی این نشست که با حضور رؤسای انجمن مغز و اعصاب برگزار شد، به سخنرانی دکتر حسین پاکدامن در مورد لزوم تعریف گایدلاین های درمان صرع و ارائۀ آن به وزارت بهداشت توسط انجمن صرع ایران؛ و دکتر مجید غفارپور در مورد لزوم فعالیتILAE زیر نظر انجمن صرع ایران و نیز اختصاص بخشی از درآمد انجمن مغز و اعصاب به انجمن صرع ایران به عنوان یکی از اصلی ترین بیماری های مغز و اعصاب، اختصاص یافت.

   

printrating
 Comments