Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
برگزاری جلسۀ مدیریت هیجان
نوشته شده توسط siteadmin2 در1/1/2019 1:08:14 PM

 مرکز خدمات روانشناسی و مشاورۀ آفتابگردان روز دوشنبه بعدازظهر سوم دی ماه، به مدت یک و نیم ساعت به آموزش مدیریت هیجان برای اعضای انجمن پرداخت. 


 هدف از برگزاری این کلاس که در دو جلسه برنامه ریزی شده است، آموزش مهارت های مدیریت هیجان و مدیریت استرس است.
   سیما مهریزی، کارشناس ارشد روانشناسی که تدریس این مهارت ها را به عهده دارد، گفت: مدیریت هیجان و استرس در افراد مبتلا به صرع، ضمن ارتقاء سطح کیفیت زندگی آنها، کمک شایانی به کنترل تشنج ها خواهد کرد.
   وی افزود: مهمترین عامل در مدیریت هیجان ها، شناخت و آگاهی از هیجان ها در لحظه های مختلف زندگی انسان است.
    مهریزی در این جلسه با استفاده از نمایش پاورپوینت به معرفی دو دستۀ کلی هیجان ها با عنوان هیجان های اولیه و ثانویه پرداخت و سپس انواع هیجان ها را با تصویر به شرکت کنندگان معرفی کرد.
   این روانشناس با استفاده از تکنیک های ذهن آگاهی، توجه شرکت کنندگان را به هیجان هایشان معطوف کرد و از آنها خواست تا هیجان های خود را نام گذاری کرده و توجه کنند که هر هیجان را در کدام قسمت از بدن خود تجربه می کنند.
   سپس با رسم جدولی به آموزش اندازه گیری میزان هیجان ها پرداخت تا افراد بتوانند در پایان زمان مشخصی مثلاً هفتگی یا ماهیانه، با سنجش میزان هیجان های خود به کنترل آنها بپردازند.

   در این جلسه شرکت کنندگان سؤال های خود را با مدرس کلاس مطرح کردند و با دریافت تمرین هایی برای شناخت، اندازه گیری و کنترل هیجان، جلسه را تا دوشنبۀ هفتۀ بعد، ترک کردند. 

printrating
 Comments