Thursday 26 November 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
فعالیت انجمن صرع ایران در روز جهانی
نوشته شده توسط siteadmin2 در2/13/2019 3:49:17 PM

     انجمن صرع ایران امسال به مناسبت روز جهانی صرع روز سه شنبه بیست و سوم بهمن ماه، در مدارسی که اعضای مبتلا به صرع خود مشغول به تحصیل هستند، به اطلاع رسانی دربارۀ صرع پرداخت. 


  فاطمه عباسی سیر، مسئول روابط بین الملل انجمن صرع ایران، گفت: به دنبال برنامه ریزی برای اجرای این برنامه، انجمن صرع ایران، منطقۀ 7 آموزش و پرورش تهران را انتخاب کرد و با مراجعه به مدرسه های شهید دهقان در مقطع ابتدایی، شهید مظلوم و شهید پاکزاد نیا در مقطع متوسطه، به نمایش ویدئوی کمک های اولیه پرداخته شد و به سؤال های دانش آموزان دربارۀ صرع پاسخ داده شد.

   عباسی دربارۀ تجربۀ انجمن در اجرای این برنامه گفت: در مدرسه ها با دانش آموزان در مورد رفتارهای درست و اجتناب از تمسخر افراد مبتلا به صرع گفت و گو شد و دانش آموزان دریافتند که استهزاء فرد مبتلا به تشنج، باعث پنهان کردن صرع شده و کیفیت زندگی آنها را به شدت تحت تأثیر قرار می دهد.
   در مدرسۀ دیگر نیز یکی از دانش آموزان با اشاره به مشاهدۀ خط کشیدن دور یک فردی که در خیابان دچار تشنج شده بود، موجب شد کارشناس انجمن به آموزش دربارۀ خرافات و باورهای نادرست دربارۀ صرع به دانش آموزان بپردازد.
   در پایان انجمن صرع ایران با اهدای بادکنک های بنفش حاوی شعار "بیایید دربارۀ صرع گفت و گو کنیم" به دانش آموزان، به دیدار خود در مدرسه پایان داد.
   سپس اعضای انجمن صرع با توزیع بادکنک های بنفش، همکاری رانندگان تاکسی و اتوبوس محدودۀ دفتر مرکزی انجمن صرع را جلب کرده و از ایشان خواستند تا با برافراشتن بادکنک ها روز جهانی صرع را به مردم اعلام کنند. 
printrating
 Comments