Monday 21 September 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
افتتاح اولین دفتر نمایندگی انجمن صرع در سال جدید
نوشته شده توسط siteadmin2 در4/29/2019 4:11:12 PM

انجمن صرع ایران به دنبال هدف توسعه و گسترش فعالیت های خود در مناطق محروم کشور، روز یکشنبه هشتم اردیبهشت ماه اقدام به راه اندازی دفتر نمایندگی در استان ایلام کرد. 


در این اقدام محسن فرج؛ قائم مقام مدیر‌عامل انجمن صرع، با همراه مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی، مدیر کل امور اجتماعی و مدیر کل امور بانوان استانداری ایلام، معاون فنی مرکز بهداشت استان، معاون اجرایی مرکز بهداشت شهرستان، مسئولین و کارشناسان حوزه های مختلف مشارکت های اجتماعی از جمله سازمان های مردم نهاد، خیرین و مسئول دفتر نمایندگی انجمن صرع، این نمایندگی را در سرای سمن های سلامت استان ایلام به صورت رسمی افتتاح کردند.
محسن فرج ضمن مهم برشمردن نیازهای درمانی و دارویی افراد مبتلا به صرع، گفت: از آنجایی که افراد مبتلا به صرع علاوه بر مشکلات جسمی و پیگیری درمان، به دلیل مشکلات اجتماعی نیز نیاز به حمایت بیشتری دارند، راه‌اندازی نمایندگی انجمن صرع ایران در استان ایلام کمک قابل‌توجهی به مبتلایان به صرع در استان خواهد بود.
فرج افزود: انجمن صرع ایران آمادگی دارد تا در اقصی نقاط کشور، به‌ویژه نقاط محروم به وسیلۀ آموزش به ارتقای آگاهی دربارۀ صرع و در نتیجه تقویت کیفیت زندگی افراد مبتلا به صرع بپردازد. وی آموزش و اطلاع رسانی همگانی در مورد صرع، برگزاری سمینارهای علمی در مورد صرع، ارائۀ خدمات رفاهی و حمایتی به مبتلایان به صرع، ارائۀ خدمات پاراکلینیکی و دندانپزشکی با تعرفۀ بسیار پایین به بیماران مبتلا به صرع و اعزام دندانپزشک برای ارائۀ خدمات به بیماران مبتلا به صرع بخصوص در مناطق کم برخوردار از جمله خدماتی برشمرد که توسط انجمن صرع ایران به بیماران ارائه می شود.


• برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با صرع
کارگاه آموزشی آشنایی با صرع با حضور قائم مقام مدیر‌عامل انجمن صرع، مسئولان و کارشناسان حوزۀ مشارکت های مردمی اجتماعی دانشگاه، معاون توانبخشی ادارۀ کل بهزیستی، مسئول دفتر نمایندگی صرع در استان، کارشناسان جلب مشارکت های مردمی شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها و بهورزان خانه های بهداشت سطح استان در سالن اجتماعات ادارۀ کل بهزیستی استان ایلام برگزار شد.
دکتر جمیل صادقی فر ضمن ابراز خرسندی از حضور قائم مقام مدیر عامل انجمن ملی صرع در استان ایلام و خوش آمد گویی به تمامی حاضران در کارگاه، اطلاعات جامع و کاملی در زمینۀ فعالیت‌های امور اجتماعی و سازمان‌های مردم‌نهاد، اهداف و رسالت سمن‌های مستقر در سرای سمن‌های سلامت استان ایلام ارائه کرد.
دکتر صادقی افزود: همکاری بین بخشی و مشارکت مردم دو راهبرد اصلی در برقراری عدالت در سلامت است و برنامۀ ملی توسعۀ مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی در نظام سلامت به عنوان يک راهکار براي دستيابي به اهداف سلامت است که با بهره برداري از استعدادها و مشارکت جامعه و از راه ترويج مفاهيم سلامت، توسعۀ رفتارهاي سالم، توانمند سازي و حساس نمودن جامعه براي حفظ سلامت خود و خانواده، افزايش مشارکت سازمان هاي دولتي و غير دولتي شکل می گیرد و زمينه ساز رسيدن به توسعۀ مداوم وپايدار است.
محسن فرج نیز خاطر نشان کرد: سازمان های مردم نهاد می توانند در بحث سلامت در قالب مجموعه های غیر دولتی و غیر انتفاعی بسیار مؤثر واقع شده و ایفای نقش کنند و همواره در زمینۀ سلامت حامی دولت باشند.
وی ضمن اشاره به تاریخچۀ فعالیت های انجمن از بدو تأسیس تا کنون، در مورد باورهای نادرست رایج در رابطه با بیماری صرع در برخی مناطق کشور، از قشر بهورز خواست تا با توجه به مراجعه های اولیه شهروندان خصوصا روستاییان عزیز، بیماری صرع را در وهلۀ اول به‌صورت علمی شناخته و در وهلۀ دوم به بیمار مبتلا و خانواده وی کمک‌کنند تا مطابق توانمندی خویش در جامعه حضور داشته باشد و از امکانات درمانی و مشاوره‌ای انجمن صرع استفاده کنند زیرا یکی از مهمترین رسالت های ما اطلاع رسانی و آگاه سازی اعضاء و جامعه است.
سپس دکتر مدارا، متخصص مغز و اعصاب و نمایندۀ انجمن صرع ایران در استان ایلام، به تشریح کامل صرع و ویژگی‌های فرد مبتلا و نحوۀ برخورد با این بیماران پرداخت و سپس دکتر میرزا بیگی، روانشناس و رئیس اداره مشاورۀ آموزش و پرورش استان ایلام به تشریح هوش اجتماعی و تقویت مشارکت اجتماعی پرداخت و یکی از راههای مؤثر برای ایفای نقش انسانی را افزایش میزان مشارکت اجتماعی و در نتیجه افزایش تاب آوری برشمرد.
در ادامۀ مراسم محسن فرج با تسلیم حکم مسئولیت نمایندگی، دکتر مدارا را به عنوان نمایندۀ علمی انجمن ملی صرع در استان ایلام معرفی کرد و جلسه پس از تبادل نظرو پرسش و پاسخ بین حاضران و متخصصان به پایان رسید. 

printrating
 Comments