Saturday 04 July 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
نهمین کنگره بین المللی صرع
نوشته شده توسط siteadmin در11/2/2012 1:04:09 PM

انجمن صرع ایران نهمین کنگرۀ بین المللی صرع را با حضور متخصصان داخل و خارج کشور در تاریخهای 12 الی 14 مهر ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار کرد.


 انجمن صرع ایران نهمین کنگرۀ بین المللی صرع را با حضور متخصصان داخل و خارج کشور در تاریخهای 12 الی 14 مهر ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار کرد.

"دکتر امید حسامی" دبیر کنگره می گوید: در این برنامۀ علمی که به منظور تبادل آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی برگزار شد، تعداد 130 مقاله به صورت پوستر و سخنرانی در مورد دارودرمانی و جراحی در صرع، جنبه های روانپزشکی صرع ، صرع در کودکان ، اخلاق پزشکی و حقوق جزا در صرع و سایر جنبه های این بیماری ارائه شد.
وی افزود: از نقاط متفاوت این کنگره با کنگره های سالهای قبل ، برگزاری (Teaching course) دورۀ آموزشی جنبه های روانپزشکی صرع به سرپرستی "دکتر مجید برکتین" بود و همچنین مبحث جدید ملاحظات اخلاقی در صرع با سخنرانی دکترای اخلاق پزشکی "حمید رضا نمازی" و مسائل حقوقی مرتبط صرع با سخنرانی دکترای حقوق "مرتضی سبزیان" برای نخستین بار ارائه شد.
این کنگره با اجرای مراسم گرامیداشت تازه درگذشتۀ رشتۀ مغز و اعصاب،"دکتر مصطفی شیرزادی" افتتاح شد. در این مراسم که خانوادۀ ایشان نیز حضور داشتند ، "دکتر حسین پاکدامن" رئیس انجمن مغز و اعصاب ایران ، ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان ، به پاس تجلیل از مقام دکتر شیرزادی سخنرانی کرد.
سپس دبیر کنگره ، پس از خوش آمد گویی ، برنامۀ کنگره را آغاز کرد.
در این سه روز برنامه های سخنرانی کنگره تا ساعت 14 ادامه داشت اما در نخستین روز کارگاه آموزشی "تصویربرداری در صرع" به وسیلۀ "دکتر علی اکبر اسدی پویا" و در روز دوم کارگاه "نوار مغزی در صرع" با تدریس "دکتر حسین کلانی" که هر دو نفر از متخصصان با تجربه در این امور هستند، برگزار شد.
 این کنگره که برای نهمین سال متوالی به وسیلۀ انجمن صرع برگزار شد ، مهمان 350 نفر پزشک و 10 شرکت دارویی و تجهیزات پزشکی بود.
 
 
 
 
 
 
 
printrating
 Comments