Thursday 26 November 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
مراسم افتتاحیۀ انجمن صرع در خرم آباد
نوشته شده توسط siteadmin2 در8/19/2019 3:26:39 PM

انجمن صرع ایران طی برگزاری مراسمی در روز چهارشنبه 23 مرداد، دفتر نمایندگی خود را در خرم آباد افتتاح کرد. 


   این مراسم که با آموزش دربارۀ صرع آغاز شد، در دو بخش کلاس آموزشی برای اعضای انجمن صرع خرم آباد و سپس همایش صرع با حضور 200 نفر از همکاران حوزۀ سلامت برگزار شد.
 
برگزاری کارگاه آشنایی با صرع
   انجمن صرع ایران ساعت 8 و نیم صبح روز چهارشنبه، 23 مرداد برای 20 نفر از اعضای مبتلا به صرع کارگاه آشنایی با صرع را برگزار کرد.
   این کارگاه که به مدت یک و نیم ساعت به طول انجامید توسط ویدا ساعی، کارشناس ارشد روانشناسی و مسئول پژوهش انجمن صرع ایران؛ برگزار شد.
   در این برنامۀ علمی مدرس آموزش صرع را به صورت کارگاهی و با طرح پرسش هایی از بیماران برگزار کرد و مباحث پایۀ صرع شامل تعریف صرع، تفاوت صرع با تشنج، انواع صرع، علت های ابتلا به صرع و علت های تشدید تشنج در افراد مبتلا به صرع، روش های تشخیص و درمان صرع، کمک های اولیه هنگام تشنج، شرایط نیاز به تماس با اورژانس و شیوه های مواجهۀ روانی کارآمد و ناکارآمد با تشخیص صرع مطرح شد و در طی جلسه به سؤال های شرکت کنندگان پاسخ داده شد.
   پس از اتمام این کارگاه، اعضای انجمن برای شرکت در همایش دعوت شدند.
 
همایش افتتاحیۀ انجمن صرع در خرم آباد
   این همایش ساعت 10 در ادامۀ کارگاه آموزشی فوق با حضور دکتر نیکبخت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی خرم آباد و دکتر حسین پور، رئیس مرکز بهداشت شهرستان خرم آباد؛ و تعدادی از مسئولان و استادان دانشگاه، محسن فرج، قائم مقام مدیرعامل انجمن صرع ایران و هیئت همراه؛ به همت دکتر پرویز بهرامی، متخصص مغز و اعصاب و مسئول نمایندگی انجمن صرع در خرم آباد برگزار شد.
   در این همایش که 200 نفر بهورز شرکت کرده بودند، ابتدا دکتر بهرامی ضمن خیر مقدم به مدعوین، در مورد کلیات صرع آموزش های لازم را ارائه داد و سپس دکتر نیکبخت دربارۀ نقش انجمن ها در نظام سلامت کشور سخنرانی کرد.
   پس از آن دکتر حسین پور ضمن ابراز خرسندی برای افتتاح نمایندگی انجمن صرع در خرم آباد،  دربارۀ صرع صحبت کرد. دکتر اعظم غلامحسینی، سخنران بعدی بود که دربارۀ لاکوزاماید داروی جدید ضد صرع، صحبت کرد و در پایان ویدا ساعی در مورد روانشناسی صرع سخنرانی کرد.
   در انتهای برنامه هدایایی از سوی شرکت پارس دارو به شرکت کنندگان داده شد و همایش ساعت 13 به پایان رسید.
  
 
  

  

printrating
 Comments