Thursday 26 November 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
هشدار انجمن صرع ایران در مورد داروی تقلبی درمان صرع
نوشته شده توسط siteadmin2 در9/22/2019 1:50:51 PM

انجمن صرع ایران به عنوان تنها متولی حمایت از مبتلایان به صرع پس از شنیدن خبر داروی گیاهی درمان صرع در شهریور ماه، بلافاصله این مسئله را از طریق سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیری کرد. 


   این پیگیری که هدف از آن ارائۀ اطلاعات صحیح به بیماران و خانواده های ایشان بود، توسط واحد روابط عمومی این انجمن انجام شد و نتیجۀ آن توسط خبرگزاری های معتبر داخلی در سطح وسیعی به اطلاع عموم رسید.
   کپسول کومارین نام داروی گیاهی است که ادعا شده است با شمارۀ مجوز و ثبت از وزارت بهداشت توسط شرکت دارویی حسان دارو تولید می شود و در درمان صرع، تقویت حافظه، جلوگیری و درمان آلزایمر، تقویت قوای جسمی و بالابردن سطح یادگیری، بهبود تمرکز در دانشجویان و دانش آموزان، تقویت هوش و حتی به یادآوردن خاطرات فراموش شدۀ کودکی مؤثر است .
  پس از پیگیری انجمن صرع ایران، مهناز خانوی مدیرکل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، در نامه ای کتبی اعلام کرد که تولید و عرضۀ  این محصول هیچ گونه مجوزی از سازمان غذا و دارو ندارد.
   انجمن صرع ایران ضمن هشدار به اعضای خود و نیز تمامی افراد مبتلا به صرع، در مورد استفادۀ داروهایی که از طریق تبلیغات در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای انجام می شود، و همچنین نسبت به کاهش یا قطع خودسرانۀ داروهای ضدصرع بدون مشورت با متخصص مغز و اعصاب هشدار داد.
   گزارش مبسوط این موضوع را می توانید در مصاحبۀ خبرگزاری مهر و باشگاه خبرنگاران جوان با رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل انجمن صرع ایران در لینک های زیر بخوانید:
 

    

printrating
 Comments