Monday 28 September 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
انجمن صرع ایران برگزار می کند : اندیشه ای نو در "اندیشه"ی نو
نوشته شده توسط siteadmin در1/18/2013 12:03:19 AM

واحد خبر انجمن صرع - ویدا ساعی: انجمن صرع ایران ،امسال برای هشتمین سال متوالی ،اندیشه ی نوی ثبت روز ملی صرع را در تقویم رسمی کشور با برگزاری مراسمی ، روز پنجشنبه ، پنجم بهمن ماه ، در فرهنگسرای مدرسه ، جشن خواهد گرفت.


 

واحد خبر انجمن صرع - ویدا ساعی:     انجمن صرع ایران ،امسال برای هشتمین سال متوالی ،اندیشه ی نوی ثبت روز ملی صرع را در تقویم رسمی کشور با برگزاری مراسمی ، روز پنجشنبه ، پنجم بهمن ماه ، در فرهنگسرای مدرسه ، جشن خواهد گرفت.
     این مراسم در سالن نوساز اندیشه از ساعت  9الی  12 با حضور اعضای هیئت مدیره ی انجمن صرع ، مدیر عامل ،حامیان انجمن ، افراد مبتلا به صرع و خانواده های ایشان  برگزار خواهد شد و شرکت برای عموم آزاد است.
  افتتاح این جشن با سخنرانی  "دکتر کورش قره گزلی "رئیس هیئت مدیرۀ انجمن و نیز یکی از مسئولان فرهنگسرای اندیشه در مورد مسائل فرهنگی صرع ، خواهد بود .
     سپس توانایی افراد مبتلا به صرع با معرفی مصروعین موفق ، به نمایش گذاشته خواهد شد . همچنین اجرای چند برنامه ی موسیقی  از جمله گروه موسیقی  " دستان گویا  "  ، و نیز  " پای درد و دل بیماران  "  از دیگر برنامه های این مراسم خواهد بود.
    "   دکتر کورش قره گزلی " ، با اشاره به هدف روز ملي براي بزرگداشت و احترام به بيماران در راستاي اهميت جامعه به اين بيماري ، گفت  : با توجه به اين كه در حدود ٧٠هزار بیمار  مبتلا  به  صرع در كشور داريم ميتوان تصور كرد كه ميزان جامعه درگير با اين معضل پزشكي که شامل خانواده های  افراد مبتلا به صرع نیز میشود ، بيش از ٣ ميليون نفر است.
       رئیس هیئت مدیره   انجمن ، ضمن اشاره به تلاش مستمر برای تثبیت این روز گفت   : این حرکت میتواند بستر مناسبی برای بهبودکیفیت زندگی مبتلایان ، زدودن باورهای غلط و نگاه های خرافی جامعه ، استخراج آمار دقیق بیماران   و تخصیص اعتبار دولتی به انجمن باشد .
      این صاحب نظر همچنین به الزام حل مشكلاتي همچون تهیه دارو ، درمان و کنترل صرع ، تطابق بیماران و جامعه به وسیله انجمن صرع اشاره کرد و  يافتن شغل مناسب براي اين بيماران را از مهمترين دغدغه هاي انجمن برشمرد.
   انجمن صرع ایران از سال  1383  ، با توجه به پیشنهاد سازمان بهداشت جهانی به همه ی کشورها در خصوص انتخاب یک روز به عنوان روز صرع ، تلاش کرده است روز اول بهمن را به دلیل تقارن با سالروز تاسیس انجمن ، به عنوان روز ملی صرع به ثبت برساند که امسال ویژه برنامه ی آن را روز پنجم بهمن برگزار میکند.
    ثبت این روز با پیگیری از طریق مجلس شورای اسلامی ، موافقت کمیسیون بهداشت مجلس ، موافقت وزیر بهداشت در سال گذشته ، کمیسیون نامگذاری و سایر سازمانهای مربوطه در حال پیگیری است و برگزاری برنامه های مختلف به بهانه ی روز ملی صرع در طول این چند سال  بیانگر اصرار انجمن بر تثبیت این روز است.
     با توجه به شیوع بالای این بیماری ، انجمن انتظار دارد مردم با شرکت خود در این مراسم با صرع آشنا شده و از افراد مبتلا به صرع حمایت کنند چرا که ممکن است این اختلال مانند هربیماری دیگری در هر خانواده ای بروز پیدا کند.
 
 
printrating
 Comments