Thursday 26 November 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
بزرگداشت روز ملی صرع با شعار : رویای روز روشنگری
نوشته شده توسط siteadmin در1/26/2013 9:35:42 PM

جشن بزرگداشت روز ملی صرع با شعار "روز روشنگری و بیداری برای صرع " روز پنجشنبه پنجم بهمن در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.


بزرگداشت روز ملی صرع با شعار : رویای روز روشنگری

حمایت هنرمندان از جامعۀ مبتلایان به صرع

 
جشن بزرگداشت روز ملی صرع با شعار "روز روشنگری و بیداری برای صرع " روز پنجشنبه پنجم بهمن در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.
انجمن صرع ایران به عنوان تنها حامی مبتلایان به صرع،از هشت سال پیش تاکنون سعی کرده است روز اول بهمن را به مناسبت تاسیس انجمن به عنوان روز ملی صرع در تقویم رسمی کشور به ثبت برساند اما این رویا هنوز تا واقعیت فاصله دارد.
"مریم نظری" مسئول اجرایی مراسم روز ملی صرع،ضمن تشکر از حضور هنرمندان و استقبال اعضای انجمن از این جشن ، گفت: با توجه به تلاش هشت سالۀ انجمن برای ثبت این روز،امیدوارم مسئولان با عنایت بیشتری با این نیاز برحق مبتلایان به صرع کشور موافقت کنند.
"ژاله صادقیان" با اجرای این برنامه و "بهزاد فراهانی" و "محمدرضا نوروزی" با حضور و سخنرانی در این برنامه،از جامعۀ مبتلایان به صرع حمایت کردند.
در این مراسم که از ساعت 10 تا 12 صبح با حضور 450 نفر مهمان برگزار شد ، ابتدا رئیس هیئت مدیرۀ انجمن "دکتر کورش قره گزلی" در مورد اهمیت روز ملی صرع سخنرانی کرد و سپس "کیوان یادگاری" خوانندۀ عضو انجمن به همراه "سهیل پیرایش فر" نوازندۀ عضو،به اجرای موسیقی زنده پرداختند.
معرفی پنج نفر مصروع موفق،از دیگر برنامه های این جشن بود و در ادامه گروه موسیقی "دستان گویا" و سپس خوانندۀ پاپ "شهرام زندی" برنامۀ موسیقی اجرا کردند.
در پایان "فاطمه عباسی سیر"  عضو مبتلا به صرع و مسئول روابط عمومی انجمن داستانی را که درباره ی یکی از تجربه های تشنج خویش نوشته بود، خواند،؛ و سرانجام سخنرانی مدیر عامل انجمن "دکتر حمیدۀ مصطفایی" برای قدردانی از حضور هنرمندان و اعضا،پایان بخش این جشن بود.
برنامه های جانبی این مراسم شامل عرضۀ کارهای هنری مبتلایان به صرع و انجام گریم کودکان به وسیلۀ "رضا خیر خواه" بود.
     انجمن صرع ایران که از سال  1383 ، با توجه به پیشنهاد سازمان بهداشت جهانی به همه ی کشورها ، ثبت این روز  را با پیگیری از طریق مجلس شورای اسلامی ، کمیسیون و  وزیر بهداشت مجلس ، کمیسیون  نامگذاری و سایر سازمانهای مربوطه پیگیری  کرده است ،  با برگزاری برنامه های مختلف به بهانه ی روز ملی صرع در طول این چند سال ، اصرار خود را بر تثبیت این روز نشان داده است.
 
printrating
 Comments