Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
باران آموزش از زمین انجمن صرع به آسمان معلمان بارید!
نوشته شده توسط siteadmin در1/28/2013 1:28:05 PM

انجمن صرع ایران به دعوت آموزش و پرورش در تاریخهای 17 و 18 دی در سالن منطقۀ 3 این اداره، به آموزش معلمان، در مورد صرع در کودکان پرداخت.


 

در پی درخواست آموزش و پرورش:
باران آموزش از زمین انجمن صرع به آسمان معلمان بارید
                                                                
انجمن صرع ایران به دعوت آموزش و پرورش در تاریخهای 17 و 18 دی در سالن منطقۀ 3 این اداره، به آموزش معلمان، در مورد صرع در کودکان پرداخت.
در این همایش دو روزه که با موضوع بیماریهای خاص (صرع و سرطان) برگزار شد، دو گروه 300 نفره از مراقبان بهداشتی مدارس منطقۀ 1 تا 10 آموزش و پرورش حضور داشتند.
"فاطمه جوادی" کارشناس مسئول واحد آموزش انجمن صرع ضمن اشاره به اهمیت آموزش در مورد صرع به تمامی اقشار جامعه اعلام کرد: از آنجایی که معلمان نقش مهمی در برخورد با کودک مبتلا به صرع و آموزش نحوۀ برخورد صحیح همکلاسی ها با این کودکان دارند، آموزش اصولی صرع در کودکان و آشنایی با نیازهای اساسی آنها به معلمان، در دستور کار انجمن صرع قرار دارد.
در روز نخست این برنامه "دکتر  پارسا" متخصص مغز و اعصاب در مورد آشنایی با صرع و انواع آن و سپس "رضا محمدی" روانشناس بالینی در مورد سهم مراقبان بهداشت در ارتقا سطح آگاهی و نگرش معلمان مدارس و خانواده دانش آموزان مبتلا و همکلاسی ها و نیز بهداشت روانی کودک مبتلا به صرع، برای گروه اول سخنرانی کردند.
اما در روز دوم که "دکتر امید حسامی" متخصص مغز و اعصاب و "مرجان چمانی" روانشناس بالینی، سخنرانی مباحث روز اول را برای گروه دوم تکرار کردند، پرسشنامه های پیش آزمون طرح بررسی سطح آگاهی و نگرش معلمان در مورد صرع، قبل از سخنرانی اول به مدت پانزده دقیقه و پرسشنامه های پس آزمون این طرح بعد از به مدت بیست دقیقه به وسیلۀ معلمان تکمیل شد.
جلسه های آموزشی برای معلمان در گذشته نیز با همکاری ادارۀ آموزش و پرورش برگزار شده است. به عنوان مثال همایش صرع و مدرسه در سال 1388 با حضور معلمان و اعضای انجمن صرع به دبیری "دکتر غلامرضا زمانی" فوق تخصص مغز و اعصاب اطفال با همکاری ادارۀ بهداشت و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران در سالن غدیر وزارت کشور برگزار شد.
توزیع مجله، بروشور و کتابهای آموزشی صرع در سطح مدارس از دیگر فعالیتهای انجمن در راستای آموزش به قشر فرهنگی کشور بوده است.
 
 
 
printrating
 Comments