Thursday 26 November 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
" من و زیبا "ی نازیبا
نوشته شده توسط siteadmin در3/13/2013 7:28:57 PM

مدیر گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تهران خواستار حذف یکی از دیالوگ های شهاب حسینی در فیلم «من و زیبا» قبل ازورود لوح فشرده این فیلم به شبکه نمایش خانگی و پیش از پخش آن از تلویزیون شد.


رسالت زدودن لقب "غشی" از مبتلایان به صرع

  
مدیر گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت و گو با روابط عمومی انجمن صرع ایران درباره فیلم سینمایی«من و زیبا» ساخته فریدون حسن پور اظهار داشت: یکی از کاراکترهای فیلم «من و زیبا» به نام رعنا(دریا آشوری) مبتلا به صرع است. او دل در گروی عشق پسری به نام جعفر(شهاب حسینی) دارد. بیماری رعنا در فیلم فاقد بار دراماتیک قابل توجهی است و فقط در حد یک صحنه بسیار کوتاه شاهد بروز حمله صرع هستیم که با کمی اغماض می توان ادعا کرد که اجرای نسبتا قابل قبولی دارد.
 
دکتر شهرام خرازی ها گفت: در همان تک صحنه جعفر ، رعنا را «غشی» خطاب می کند که این گونه انگ زدن به مصروعین نه از نظر اخلاقی درست است نه از نظر علمی.
 
دبیر اجرایی همایش کشوری سالانه «رسانه و سلامت روان» تصریح کرد: اطلاق لقب تحقیرآمیز و بی ادبانه «غشی» به مصروعین آن هم از طریق رسانه جذابی مثل سینما شایسته نیست. «من و زیبا» تنها در سالن سینما محبوس نخواهد ماند و لوح فشرده آن در آینده نزدیک وارد شبکه نمایش خانگی و در نتیجه وارد خانه های مردم خواهد شد . این فیلم بواسطه مضمون مذهبی اش احتمالا در ماه محرم هر سال بارها از شبکه های مختلف سیمای جمهوری اسلامی ایران به روی آنتن خواهد رفت و در معرض دید و قضاوت میلیون ها نفر بیننده قرار خواهد گرفت.
 
دکتر شهرام خرازی ها در ادامه خاطر نشان کرد: بینندگان با شنیدن لقب «غشی» از زبان شهاب حسینی که هنرپیشه بسیار مشهور و محبوبی است، ممکن است ناخواسته در ارتباطات شان با مصروعین آن ها را با همین لقب زشت و آزارنده خطاب قرار دهند و ناخواسته سبب رنجش ایشان گردند بنابراین اهالی رسانه باید مراقب باشند تا حین پرداختن به صرع و مصروعین از بروز چنین اشتباهاتی پیشگیری کنند.
 
 مدیر گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین یادآور شد : این فیلم نشان می دهد که ابتلای یکی از زوجین به صرع مانع ازدواج نیست و یک فرد غیر مبتلا می تواند با فرد مبتلا زندگی مشترک خود را آغاز کند. در «من و زیبا» شاهد هستیم که عشق بر همه چیز پیروز می شود و صرع پایان راه نیست. این نکته یکی از بزرگ ترین امتیازات فیلم آقای حسن پور است.
 
وی در ادامه افزود: اگر اهالی رسانه دست ازلجاجت بردارند و قبل از کلید خوردن هر پروژه از متخصصین یا حداقل خود مصروعین درباره بیماری صرع ، تابلوی بالینی آن و نحوه تعامل و ارتباط مصروعین با دیگران درخواست مشاوره نمایند همچنین در صورت اخذ مشاوره به توصیه های مشاوران عمل کنند ، از میزان خطاهای علمی و فرهنگی محصولات و تولیدات رسانه ای کاسته خواهد شد.
    
دکتر شهرام خرازی ها در پایان خواستار حذف دیالوگ جعفر از فیلم «من و زیبا» که به رعنا می گوید:«تو غشی هستی؟!» قبل ازورود لوح فشرده این فیلم به شبکه نمایش خانگی و پیش از پخش آن از تلویزیون شد/.
 
 
printrating
 Comments