Tuesday 29 September 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
"روز بنفش" در نوروز بنفش
نوشته شده توسط siteadmin در3/24/2013 4:50:17 PM

انجمن صرع ایران امسال نیز همصدا با کشورهای جهان مراسم "روز بنفش" را روز سه شنبه ششم فروردین ماه برگزار کرد.


 

   انجمن صرع ایران امسال نیز همصدا با کشورهای جهان مراسم "روز بنفش" را روز سه شنبه ششم فروردین ماه برگزار کرد.
مراسم روز بنفش که برای دومین سال متوالی در ایران برگزار می شود، همزمان با ایام نوروز است که رنگ بنفش سنبل و بنفشه همه جا به چشم می خورد.
   انجمن صرع ایران با کمک حامیان مختلف ، شش پایگاه برای معرفی روز بنفش به عموم مردم اختیار کرده بود که در این مراکز با ارائه بادکنکهای بنفش و بروشورهای راهنما به اطلاع رسانی پرداخت و در جشن نوروزی شرکت کرد.
   این پایگاهها برج میلاد ، هتل لاله ، مرکز تجاری میلاد نور ، هایپرمی ، سینما آزادی و بوستان اندیشه  بودند.
میهمانان جشنواره نوروزی برج میلاد و همچنین بازدیدکنندگان بوستان اندیشه ، خریداران مراکز هایپرمی و میلاد نور ، و طرفداران سینما در سینما آزادی از این ایستگاه های بنفش استقبال نمودند.
    "فاطمه عباسی سیر " کارشناس مسئول روابط عمومی انجمن صرع ضمن اشاره به ضرورت فرهنگ سازی در مورد صرع ، می گوید: " این حسن اتفاق است که "روز بنفش" در ایام نوروز قرار گرفته است ، زیرا علاوه بر ساکنان تهرانی ، مهمانان شهرستانی هم از نزدیک با این مراسم آشنا می شوند. "
   وی افزود : " انجمن صرع در نظر دارد در سالهای آینده این مراسم را به صورت گسترده تر برگزار کند که البته این مهم مستلزم حمایت بیشتری از سوی نیکوکاران است. "
رنگ بنفش که به پیشنهاد یک دختر مبتلا به صرع  9 ساله انتخاب شده است ، اقتباسی است از رنگ گیاه اسطوخودوس که در درمان صرع موثر است.
printrating
 Comments