Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
افتتاح اولین شعبۀ انجمن صرع
نوشته شده توسط siteadmin در6/3/2013 2:31:22 PM

 ویدا ساعی - واحد خبر انجمن صرع: انجمن صرع ایران ، روز جمعه دهم خرداد شعبۀ جدید خود را واقع در میدان توحید ، با حضور نیکوکاران و بانیان خرید و تجهیز این مرکز افتتاح کرد.


 

گزارش خبری
افتتاح اولین شعبۀ انجمن صرع
اولین اجرای موسیقی گروه "بنفش" در انجمن صرع ایران
   ویدا ساعی - واحد خبر انجمن صرع: انجمن صرع ایران ، روز جمعه دهم خرداد شعبۀ جدید خود را واقع در میدان توحید ، با حضور نیکوکاران و بانیان خرید و تجهیز این مرکز افتتاح کرد.
   ساختمان چهار طبقۀ شعبۀ میدان توحید انجمن که مدتی است با حمایت نیکوکاران انجمن "حاج اسماعیل زمانیان" و "حاج علی عسگریان" خریداری شده بود ، پس از تجهیز به کمک ایشان و سایر خیرین به منظور ارائۀ خدمات بیشتر به مبتلایان به صرع به چهار بخش آموزش ، مشاوره ، توانبخشی و دندانپزشکی تقسیم شده است.
   در این مراسم مسئولان انجمن " دکتر حمیدۀ مصطفایی " مدیرعامل ، " دکتر جعفر بوالهری " عضو هیئت مدیره ، " مهدی قدسی نژاد " مدیر اداری- مالی ، " رضا محمدی " مسئول مرکز روانشناسی و مشاوره ، " نسرین نجفی " معاون رفاهی مددکاری و تعدادی از پرسنل انجمن صرع ، به عنوان میزبان حضور داشتند.
             طبقۀ همکف این مجموعه به توانبخشی بزرگسالان ، طبقۀ اول به مشاورۀ تلفنی ، حضوری و گروه درمانی ، طبقۀ سوم به دندانپزشکی و طبقۀ چهارم به آموزش و توانبخشی کودکان اختصاص یافته است ، اما طبقۀ دوم فعلا به دلیل محدودیتهای مالی انجمن در رهن باقی مانده است.
·        بازدید از مرکز
   بانیان راه اندازی شعبۀ توحید پس از ورود به ساختمان از قسمتهای مختلف آن بازدید کردند.
    در این بازدید ،  در طبقۀ اول " رضا محمدی " مسئول مرکز روانشناسی و مشاورۀ انجمن با نشان دادن بخشهای مختلف مرکز مشاوره به توضیحاتی در مورد خدمات مشاورۀ تلفنی، انفرادی، گروه درمانی و کارگاههای آموزشی پرداخت.
   در طبقۀ سوم دکتر مصطفایی در مورد نحوۀ خرید تجهیزات دندانپزشکی و نیازهای دیگری که هنوز برای تکمیل خدمات این مرکز نیاز است ، توضیح داد و در طبقۀ چهارم از کارگاه آموزشی و اتاق توانبخشی کودکان بازدید شد.
   پس از بازگشت به طبقۀ همکف ، قسمت حیاط ساختمان که اکنون با سقف کاذب و کفپوش مخصوص با وسایل توانبخشی بزرگسالان تجهیز شده بود ، به معرض نمایش درآمد.
·       سخنرانیها
   پس از بازدید از ساختمان ، گردهمایی در پارکینگ انجمن با سخنرانی دکتر بوالهری و سپس دکتر مصطفایی آغاز شد. ایشان در سخنرانی خود از خیرانی که با حمایت خود در راه اندازی شعبۀ جدید انجمن سهیم شدند، قدردانی کرده و به توضیح در مورد خدمات جدید انجمن صرع و نحوۀ ارائۀ آن به مبتلایان به صرع پرداختند.
   در ادامه محمدی ضمن ارائۀ توضیحات در مورد خدمات مشاوره و روانشناسی گفت :  "هدف ما تبدیل این مرکز به خانه ای امن و به دور از قضاوت برای مبتلایان است ، جایی که شنیده و درک شوند. "
   نجفی معاون رفاهی-مددکاری انجمن نیز با تشریح خدمات مددکاری در شعبۀ مرکزی انجمن صرع و خدمات توانبخشی در شعبۀ جدید ،گفت : " امیدواریم بتوانیم نیروهای متخصص خود را به منازل مبتلایان بفرستیم تا افرادی که امکان مراجعه به مراکز توانبخشی را ندارند ، بتوانند از این خدمات استفاده کنند. "
   سپس دکتر مصطفایی از مهمانان برای سخنرانی دعوت کرد.
   حاج آقا عسگریان ضمن تشکر از دکتر بوالهری و دکتر مصطفایی ، خطاب به ایشان گفت:" حمایت مالی من در مقابل زحمات شما عزیزان و عبور از مشکلات و موانع مختلف ، بسیار ناچیز است."
   حاج آقا زمانیان نیز ضمن تشکر از زحمات مسئولان و پرسنل انجمن صرع گفت : " تجلی گر خود ساخت خدا ، سینۀ ما را. در این سینه درآئید و بجودید خدا را. خدا در دل سودازدگان است ، بجویید زمین را و مپویید سما را."
 " دکتر میر سلیمی " که آخرین سخنران نیکوکار بود ، ضمن اشاره به اینکه در قرآن خداوند بیش از تأکید بر خواندن نماز ، به انفاق تأکید کرده است ، گفت : " ارزشمندترین چیزهایی که بشر نیاز دارد ، غیر مادی است مثل لبخند ، انتقال حس محبت و دوست داشتن. "
 
·        اجرای موسیقی " گروه بنفش "
   گروه موسیقی انجمن صرع با نام " بنفش " برای اولین بار در مراسم انجمن صرع به اجرای موسیقی پرداخت.
   در این برنامه اعضای گروه با پوشش بنفش زیر نظر سرپرست خود " رضا فرهمند " با همنوازی و همخوانی به اجرای دو قطعه موسیقی پرداختند و به مهمانان خوش آمد گفتند.
   گروه موسیقی بنفش با شش نفر عضو مبتلا به صرع و سه نفر از وابستگان مبتلایان ، فعالیت خود را به منظور نمایش توانمندی افراد مبتلا به صرع و با هدف زدودن نگرش منفی عموم جامعه از شهریور ماه گذشته آغاز کرده است.
   " زهرۀ مقید " مسئول هماهنگی امور گروه موسیقی ، پس از اجرای برنامه از اعضای گروه خواست تا خود را به حاضران معرفی کنند و از سابقۀ ابتلا به صرع خود بگویند.
   در پایان " رضا فرهمند " ضمن اشاره به حمایت دکتر بوالهری از گروه موسیقی ، از ایشان و زهرۀ مقید ، تشکر کرد.
 فرهمند که فارغ اتحصیل رشتۀ روانشناسی است ، افزود : " درمان واقعی یعنی اینکه مبتلایان با تقویت اعتماد به نفس خود از بروز بسیاری از مشکلات در زندگی جلوگیری کنند. "
 
·        اختتامیه
   کیک بنفشی که به مناسبت افتتاح شعبۀ توحید تهیه شده بود ، به وسیلۀ حاج آقا عسگریان و حاج آقا زمانیان و همچنین خدمتکار سالخوردۀ آقای زمانیان به درخواست ایشان ، برش زده شد و سپس تابلوی " شکرانه " به وسیلۀ این دو بانی نیکوکار رونمایی شد.
   در این تابلو نوشته شده است :
" شکرانه "
پروردگارا !
            اکنون که چشمهایم،وسعت خانه ی امیدم را به نظاره می نشیند، و تنهایی رخت بر می بندد و از من دور می شود، تو را شکر می گویم.
    اما خوب می دانم که همه ی این سبزی،حاصل بزرگی و سخاوت مردان و زنانی است که از عشق تو بهره برده اند و از بی نیازی تو آموخته اند.
     پس بگذار تا بوسه ای زنم بر دستهای مهربان پدران بزرگوارم،"حاج آقا اسماعیل زمانیان و حاج آقا علی عسگریان " - بانیان اصلی احداث و تجهیز شعبه ی توحید انجمن صرع ایران - که این مهربانی را نثار روح پاک والدین مرحوم خود کرده اند.
   و همچنین پاس می دارم یاری "آقای دکتر شهریار قوامی" و همه ی آنانی را که به اشکال مختلف در راه اندازی این مرکز سهیم شدند.
   پروردگارا ! عافیت و عاقبت خیر نصیبشان بگردان.
                                                                      انجمن صرع ایران
خرداد 92
printrating
 Comments