Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
سیمای انجمن صرع ایران در سیمای جمهوری اسلامی ایران
نوشته شده توسط siteadmin در7/23/2013 10:38:04 AM

انجمن صرع ایران در تاریخ 29 تیر ماه ، به درخواست برنامۀ " دکتر سلام " در شبکۀ آموزش صدا و سیما ، از شش نفر اعضای توانمند خود برای ضبط مصاحبه در دفتر مرکزی انجمن ، دعوت کرد.


 

سیمای انجمن صرع ایران در سیمای جمهوری اسلامی ایران
                                                                                           گزارش توانمندی مبتلایان به صرع در روزنامۀ خورشید
      واحد خبر انجمن صرع ویدا ساعی: انجمن صرع ایران در تاریخ 29 تیر ماه ، به درخواست برنامۀ " دکتر سلام " در شبکۀ آموزش صدا و سیما ، از شش نفر اعضای توانمند خود برای ضبط مصاحبه در دفتر مرکزی انجمن ، دعوت کرد.
   هدف انجمن صرع از شرکت در برنامه های صدا و سیما ، در گام نخست افزایش آگاهی عموم جامعه در مورد صرع و آشنایی با مبتلایان به صرع و در مرحلۀ بعدی ارتقای سطح کیفیت زندگی مبتلایان به صرع به وسیلۀ تغییر نگرش مردم در نتیجۀ این برنامه هاست.
   در این برنامۀ رسانه ای خبرنگار و عکاس روزنامۀ خورشید نیز در کنار کارگردان برنامۀ " دکتر سلام " به تهیة گزارش و عکس از مبتلایان به صرع پرداختند .
       " مقصودی " مدیر تولید برنامۀ دکتر سلام پس از معارفه با تک تک بیماران ، هدف از تهیۀ این گزارش را آرامش بخشیدن به مبتلایانی که به تازگی به صرع مبتلا شده اند بیان کرد و از مصاحبه شوندگان خواست تا ضمن معرفی خود در این برنامه ، به ذکر موفقیت هایی که دست یافته اند بپردازند و توصیه هایی را که برای پیشرفت این افراد مناسب می دانند ، ارائه کنند.
    نفر اول " خدیجه اسدی " 38 ساله و متأهل است که از 13 سالگی به صرع مبتلا شده است. خدیجه اسدی ضمن اشاره به تاثیر انجمن صرع در پذیرش بیماری ، گفت : من به راحتی با صرع کنار آمدم و همین مسئله تاثیر بسزایی در پیشرفت من داشت تا جایی که توانستم تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ادامه دهم ، شاغل شوم و با همسری ازدواج کنم که با ایمان به توانایی های من ، درک صحیحی از صرع داشته باشد
    نفر بعدی " معصومه فروغی " 39 ساله ، متأهل و مادر یک پسر است که از سه سالگی در اثر یک سانحه به صرع مبتلا شده است اما با اینکه به دلیل تأخیر در درمانش در سنین نوجوانی و جوانی دچار مشکلات بسیاری شده است ، هرگز تحصیل و فعالیت اجتماعی را رها نکرده است.
   فروغی اولین زنی است که در سال 1386 حکم ریاست بنگاه آهن را دریافت کرده است اما پس از پنج سال فعالیت ، دوباره به دلیل رها کردن درمان خود ، به کما رفت.
    او پس از عبور از این مرحلۀ درمانی در سازمان میادین شهرداری به صورت حسابدار فعالیت خود را آغاز کرد. او به مبتلایان به صرع توصیه می کند از قطع خودسرانۀ دارو اجتناب کنند و بهداشت تغذیه و خواب خود را رعایت کنند.
    نفر سوم " امیر یارجانی " است ،30 ساله ، فوق دیپلم کامپیوتر که 14 سال سابقۀ ابتلا به صرع دارد. هشت سال عضو تیم ملی واترپلو بوده است که دو سال از این مدت مبتلا به صرع بوده است.
   یارجانی با ذکر اینکه صرع نتوانسته در من نفوذ کند ، به مبتلایان به صرع توصیه می کند که توانایی های خود را نادیده نگیرند و با اعتماد به نفس هر چه بیشتر در جامعه حاضر شوند.
" منصور عباسیان " نفر بعدی است که 36 سال داردو از هفت سالگی به صرع مبتلا شده است.
   با این وجود که صرع او به دلیل عدم مصرف دارو در دوران کودکی ، کنترل نشده است ، موفق به دریافت کارشناسی ارشد در رشتۀ ادیان و عرفان شده است و اکنون در روزنامۀ خورشید مشغول به کار است.
   عباسیان از سایر مبتلایان به صرع می خواهد که با ذهنیت و افکار نادرست برای خود محدودیت ایجاد نکنند و با افکار مثبت و اراده به آینده فکر کنند تا در زندگی به اهداف خود برسند.
   نفر پنجم " کیوان یادگاری " با نام هنری کیوان ، 32 ساله ، متأهل و خواننده است که از 20 سالگی به صرع مبتلا شده است.
   کیوان که از خوانندگان صدا و سیماست ، ضمن ذکر این نکته که صرع هرگز مانع فعالیت های او نشده است ، از موفقیت های خود در زمینۀ موسیقی ، ورزش و آرایشگری می گوید و از دوستان خود می خواهد از انزوا و گوشه گیری دوری کنند و دست از فعالیت نکشند تا بتوانند توانایی های خود را به جامعه اثبات کنند.
   آخرین نفر " فاطمه حسن پور " است ، 36 ساله که 22 سال سابقة ابتلا به صرع دارد و می گوید صرع هرگز مانع تلاش و کوشش او برای رسیدن به آرزوهایش نشده است.
   حسن پور که در حال حاضر دانشجوی رشتۀ معماری است ، مربی ورزش کیک بوکسینگ  و چندین رشتۀ هنری طراحی دکوراسیون ،گل سازی ، پتینه ، کاشی شکسته و ویترای است.
    این هنرمند ضمن تشکر از حمایت های خانواده اش ، می گوید صرع مشکل بزرگی نیست و مانند بسیاری از بیماری های دیگر قابل کنترل است که نباید مانع فعالیت شود زیرا مبتلایان به صرع اکثرا افراد توانمندی هستند .
   این فرد مبتلا به صرع می خواهد تا این افراد با تمرکز بر روی توانایی های خود ، صرع را فراموش کنند و برای دریافت حمایت های آموزشی و اجتماعی با انجمن صرع آشنا شوند و با حمایت خانواده به دنبال فعالیت های مختلف تحصیلی ، هنری و ورزشی بروند.
   این گزارش که به تدریج در برنامۀ " دکتر سلام " از شبکۀ آموزش پخش خواهد شد ، تاثیر بسیاری در تغییر نگرش عموم و افزایش امید در مبتلایان به صرع در مورد درمان صرع و بروز توانایی هایشان خواهد داشت.
printrating
 Comments