Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
هم زیارت هم سیاحت در اردوی ری گردی
نوشته شده توسط siteadmin در9/13/2013 12:50:04 PM

انجمن صرع ایران اردوی زیارتی- سیاحتی شهر ری را روز پنجشنبه 13 شهریور با شرکت 31 نفر از اعضا برگزار کرد.


 

  
هم زیارت هم سیاحت در
اردوی ری گردی
                                                                                                 شرکت خانوادگی اعضا در اردو
واحد خبر انجمن صرع - ویدا ساعی: انجمن صرع ایران اردوی زیارتی- سیاحتی شهر ری را روز پنجشنبه 13 شهریور با شرکت 31 نفر از اعضا برگزار کرد.
   هدف از برگزاری این اردو بهبود کیفیت زندگی اعضا به وسیلۀ زیارت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و آشنایی با آثار تاریخی شهر ری بود.
   " نسرین فرخی " کارشناس روابط عمومی انجمن صرع که مسئولیت این اردو را با یاری سه نفر دیگر از همکاران انجمن به عهده داشت ، ضمن قدردانی از همکاری " پیمان گل سرخ " مجری تخصصی تورهای گردشگری ، گفت : " گاهی ضرورت مدیریت و برنامه ریزی دقیق اردوها بیشتر احساس می شود. به طور مثال در این اردو که وسیلۀ ایاب و ذهاب آن از سوی ناحیۀ 5 منطقۀ 7 فراهم شده بود ، ابتدای صبح رانندۀ اتوبوس برای بازدید از منطقۀ بی بی شهر بانو و آتشکده همکاری نمی کرد که در این صورت برنامه ریزی اردو با مشکل مواجه می شد اما خوشبختانه این مشکل با همکاری پیمان گل سرخ و پرداخت مبلغی اضافه تر به راننده برطرف شد و اردو طبق برنامه  برگزار شد. "
   در این اردو که تفاوت عمدۀ آن با سایر اردوهای سال جاری ، شرکت چند خانواده و پنج کودک بود ، شرکت کنندگان علاوه بر زیارت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ، از مناطق تاریخی و گردشگری شهر ری بازدید کردند.
   " مریم حسینمردی " مددکار انجمن صرع در مورد هزینۀ دریافتی از اعضا گفت : " 15000 تومان حداقل هزینه ای است که از اعضا برای اردو دریافت شده است اما با این وجود تعدادی از مددجویان با تایید مددکاری به صورت رایگان در این برنامه شرکت کردند. "
   گروه ساعت 8:45 دفتر مرکزی انجمن را به مقصد شهر ری ترک کرد و پس از صرف صبحانه و گردش و عکاسی در چشمه علی ، ساعت 10:30 به سمت برج طغرل به راه افتاد.
   در برج طغرل که بازدید آن از قبل با سازمان میراث فرهنگی هماهنگ شده بود ، یک نفر راهنما با گروه همراه شد و در مورد قسمت های مختلف این مکان تاریخی گفت : "این برج منسوب به طغرل بیک پادشاه اول سلجوقی است و ارتفاعی حدود 20 متر و قطر 15 متر دارد.در این برج کتیبه ای به خط کوفی بوده که در مرمت دورۀ قاجار از بین رفته است. "
   سپس گروه به سمت آتشکدۀ ری یا تپه میل در 12 کیلومتری جنوب شرقی ری و بر فراز تپه ای بلند در روستای قلعه نو حرکت کرد . این آتشکده که متعلق به دورۀ ساسانی است از یک جفت قوس هلالی با مقطع بیضی شکل تشکیل شده است.
 گروه پس از بازدید از آتشکدۀ ری برای صرف ناهار مهمان دارالضیافه عبدالعظیم بود .
   اعضای اردو ساعت 15 به مدت نیم ساعت به زیارت و عبادت در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) پرداخت و بعد از آن از بازارچۀ سنتی حرم خرید کردند.
   زیارت مقبرۀ بی بی شهر بانو (س) در دامنۀ جنوبی کوه بی بی شهر بانو که بر اساس روایات همسر امام حسین(ع) بوده است و نیز بازدید پرستشگاه معروف به تالار آناهیتا آخرین برنامۀ این اردو بود.
   ساعت 19:30 گروه به دفتر مرکزی انجمن بازگشت و اعضایی که تا پایان مسیر اردو را همراهی کرده بودند ، از یکدیگر خداحافظی کردند.
   اکنون روابط عمومی انجمن برنامه ریزی برای برگزاری اردوهایی که امکان حضور خانواده ها را نیز فراهم کند ، در دستور کار خود دارد.
  


 

                                                           
 

 

printrating
 Comments