Thursday 26 November 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
گذری به غار کتله خور
نوشته شده توسط siteadmin در9/13/2013 12:56:05 PM

انجمن صرع ایران بار دیگر اعضای خود را برای طبیعت گردی راهی غار کتله خور زنجان کرد.  این اردو با هدف تقویت روحیۀ نشاط و شادی برای اعضای انجمن ، روز پنج شنبه 24 مرداد ساعت 7:30 از دفتر انجمن به مقصد زنجان حرکت کرد و دو ساعت و نیم بعد از نیمه شب به تهران بازگشت.


                                                                        افزایش زمان پیش بینی شدۀ بازدید

     واحد خبر انجمن صرع - ویدا ساعی: انجمن صرع ایران بار دیگر اعضای خود را برای طبیعت گردی راهی غار کتله خور زنجان کرد.
    این اردو با هدف تقویت روحیۀ نشاط و شادی برای اعضای انجمن ، روز پنج شنبه 24 مرداد ساعت 7:30 از دفتر انجمن به مقصد زنجان حرکت کرد و دو ساعت و نیم بعد از نیمه شب به تهران بازگشت.
    " نسرین فرخی " کارشناس روابط عمومی انجمن صرع  که مسئولیت برگزاری این اردو را به عهده داشت ، ضمن اشاره به اینکه انتخاب اعضا برای شرکت در اردوها با توجه به سطح سلامت آنها تعیین می شود ، گفت:  مکان هایی که برای برگزاری اردوهای انجمن در نظر گرفته می شوند ، ابتدا به وسیلۀ کارشناسان روابط عمومی انجمن از جوانب مختلف مورد بررسی و بازدید قرار می گیرند تا احتمال بروز هر گونه آسیب به حداقل کاهش یابد.
   فرخی افزود :  این اردو با شرکت سی نفر از اعضا وهمکاری " پیمان گل سرخ " مجری تخصصی تورهای طبیعت گردی ، سه نفر تیم امداد پزشکی افتخاری و چهار نفر از همکاران انجمن صرع به خوبی برگزار شد و مشارکت اعضای شرکت کننده در اردو مثبت ارزیابی شد. 
    گروه ساعت 7:30 به مقصد زنجان حرکت کرد و پس از صرف صبحانه در پارک تنیس جهانشهر به مدت یک ساعت ، به راه خود ادامه داد و در طول مسیر هر یک از شرکت کنندگان به معرفی خود ، توانمندی ، علاقه و احساسات خود پرداختند.
   اتوبوس ساعت 15 به شهرستان ابهر رسید و به مدت یک ساعت در پارک شهر ابهر برای صرف ناهار و اقامۀ نماز متوقف شد.
 
بازدید از غار کتله خور:
   سرانجام گروه ساعت 17 به غار کتله خور رسید و اعضا با هیجان و کنجکاوی وارد غار شدند. هوای پاک و خنک غار به جذابیت شگفت انگیز غار افزود و زمان یک ساعته ای که برای بازدید غار پیش بینی شده بود به دو ساعت افزایش یافت.
   ابتدای ورود ، راهنمای غار به همراه پیمان گل سرخ گروه را برای ارائۀ توضیحات در مورد بخش های مختلف این مکان دیدنی همراهی کردند.
 درون غار به بخش های مختلفی تقسیم شده بود و شباهت سنگ هایی که درغار وجود داشت ، نام خاصی را به خود اختصاص داده بود.
   در قسمتی از غار سنگهای سفید زیبایی آویزان بودند که این منطقه را به نام " کوچۀ عروس " نامگذاری کرده بودند و اعضای اردو مدت زیادی را در این قسمت به عکاسی پرداختند.
   اما منظره ای که در انتهای غار نمایان شد با دیگر قسمتهای غار متفاوت بود . در قسمت انتهایی غار سنگهای برجسته ای در مساحتی از زمین به شکل زیبایی غار را زینت داده بودند که به همین دلیل نام این قسمت را " سفرۀ عقد " گذاشته اند.
   گروه پس از بازدید دوساعته از غار خارج شدند و به سوی تهران بازگشتند.
 
ارزیابی از اردو :
    در طول مسیر بازگشت به تهران در اتوبوس یک مسابقه به صورت شفاهی در مورد فعالیت های انجمن و یک مسابقۀ 12 سؤالی به صورت کتبی در مورد صرع اجرا شد و به برگزیدگان جوایزی اهدا شد.
در ارزیابی شفاهی که از اردو انجام شد ، اکثریت شرکت کنندگان از برنامه راضی بودند اما برخی نیز به کاستی ها و نواقص اردو اشاره کردند.
   " اعظم حیدری دادگر " عضوی که به همراه خواهرش در اردو شرکت کرده بود ، ضمن ابراز رضایت از فضای نشاط آور این اردو گفت :  این اردو نقصی نداشت ، من و خواهرم از این اردو بسیار لذت بردیم و مایلیم در اردوهای بعدی نیز شرکت کنیم.
 اما از آنجایی که تعدادی از اعضا در مورد هزینۀ 35000 تومانی اردو سؤال کرده بودند ، " مهدی قدسی نژاد " مدیر اداری- مالی در پاسخ گفت :  انجمن علاوه بر مبلغ دریافتی از اعضا ، سوبسیدی را نیز برای برگزاری این اردو هزینه کرده است که محاسبۀ سر انگشتی هزینه های اردو از قبیل اتوبوس ، وعده های غذا ، میان وعده ها و دستمزد کارشناس اردو ، هزینۀ دریافتی اردو را کاملا روشن و شفاف می کند ، ضمن اینکه همکاران انجمن هیچ مبلغی را بابت زحمتی که برای برگزاری اردو متقبل می شوند ، دریافت نمی کنند و حتی سه نفر تیم امداد پزشکی با هدف کمک به بیماران و باهزینۀ شخصی خود در این برنامه شرکت کردند.
   قدسی نژاد افزود :  سیاست انجمن در مورد برگزاری اردوها به هیچ وجه درآمدزایی نیست و هدف انجمن تنها بهبود کیفیت زندگی و تقویت اعتماد به نفس این عزیزان با دریافت حداقل هزینه است.
    این اردو ، سومین اردوی طبیعت گردی و تفریحی انجمن صرع در سال جاری بود و انجمن بنا به درخواست متقاضیان برای برگزاری چندین اردوی دیگر تا پایان سال نیز برنامه ریزی کرده است.
 
  

 

printrating
 Comments