Thursday 26 November 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
اولین جشنوارۀ ورزشی " صرع و سلامتی "
نوشته شده توسط siteadmin در9/16/2013 12:42:28 PM

 

انجمن صرع ایران اولین جشنوارۀ ورزشی " صرع و سلامتی " را روز پنجشنبه ، بیست و یکم شهریور ماه در سالن افراسیابی باشگاه شهید شیرودی از ساعت 30/9 الی 30/12 برگزار کرد.


 

حضور چهره های مشهور ورزشی در :
اولین جشنوارۀ ورزشی " صرع و سلامتی "
 
    واحد خبر انجمن صرع - ویدا ساعی: انجمن صرع ایران اولین جشنوارۀ ورزشی " صرع و سلامتی " را روز پنجشنبه ، بیست و یکم شهریور ماه در سالن افراسیابی باشگاه شهید شیرودی از ساعت 30/9 الی 30/12 برگزار کرد.
   اجرای این جشنواره که با هدف بهبود کیفیت و درمان مبتلایان به صرع برگزار شد ، به وسیلۀ رسانه ها به اطلاع عموم رسید.
   " فاطمه باقری " مسئول اجرایی این جشنواره ، ضمن قدردانی از حمایت ایرج حصیبی مسئول کمیتۀ ورزش انجمن صرع در برگزاری این جشنواره ، گفت :  کمیتۀ ورزش از سال گذشته با برگزاری جلسه های متعدد و استفاده از همفکری متخصصان ورزشی برنامه ریزی این جشنواره را آغاز کرده بود که خوشبختانه اجرای پر هیجان جواد خیابانی و سخنرانی نامیان عرصۀ ورزش جذابیت برنامه را صد چندان کرد.
   نخستین برنامۀ این جشنواره سخنرانی و خوش آمد گویی ایرج حصیبی ، دبیر ورزشی جشنواره بود و سپس محمد رضا طالقانی و اصغر همت در مورد تاثیر ورزش در سلامت جسم و روان سخنرانی کردند.
 سخنران دیگر این جشنواره دکتر علی اصغر بهبهانی بود که در مورد " ورزش و صرع " ایراد سخن کرد.
   سپس برنامه های نمادین با نمایش گروه هشت نفرۀ باستانی کار نوجوان آغاز شد.
   سالن افراسیابی که با بادکنک های بنفش و سفید و پلاکاردهای بنفش ورزشی تزئین شده بود ، میزبان مبتلایان به صرع و خانواده های آنها شد تا باور ناتوانی مبتلایان به صرع را حتی در زمینه های ورزشی از ذهن عموم بزداید.
 به دنبال این باور ، 9 نفر از اعضای مبتلا به صرع انجمن که در زمینه های ورزشی موفقیت های چشمگیری کسب کرده بودند معرفی شدند و از دست ایرج حصیبی و دکتر حمیدۀ مصطفایی ( مدیر عامل انجمن صرع ) لوح تقدیر دریافت کردند.
   دیگر برنامۀ نمادین این جشنواره نمایش گروه چهار نفرۀ ژیمناستیک کار بود که مورد تشویق حاضران قرار گرفت.
   سپس مسابقۀ طناب کشی با داوری دبیر انجمن طناب کشی بین دو گروه 24 نفره از آقایان در سه مرحله برگزار شد و گروه برنده انتخاب شدند.
   آخرین برنامۀ این جشنواره برگزاری مسابقۀ آموزشی در مورد " صرع و ورزش " برای بانوان بود که به برگزیدگان این مسابقه نیز هدایایی به رسم یادبود تعلق گرفت.
      انجمن صرع ورود عموم را به این برنامه آزاد گذاشت تا به این وسیله امکان افزایش اطلاع رسانی در مورد صرع فراهم شود.
  در این برنامه از اعضای انجمن صرع به وسیلۀ ارسال دعوتنامه و پیامک دعوت شد و با توجه به اینکه ورود عموم به این برنامه آزاد بود ، برگزاری آن به وسیلۀ روزنامه ها و خبرگزاری ها به اطلاع عموم رسید.
   انجمن صرع در سال های گذشته در مراسم روز ملی صرع برنامه های متنوع ورزشی از قبیل فوتسال هنرمندان ، مسابقۀ دو ، مسابقۀ دارت و برنامه های متنوع دیگری داشته است ، اما این برنامه ، نخستین برنامۀ صرفا ورزشی انجمن پس از تشکیل کمیتۀ ورزش انجمن بوده است .
   این کمیته اکنون در حال ارزیابی این جشنواره و برنامه ریزی برای جشنواره سال آینده است.
printrating
 Comments