Thursday 26 November 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
جلسه آموزشی صرع و تغذیه
نوشته شده توسط siteadmin در12/30/2013 12:16:36 PM

 


 معاونت آموزشی انجمن صرع برگزار کرد

" جلسه آموزشی صرع و تغذیه "
   
    جلسۀ آموزشی " صرع و تغذیه " به همت واحد آموزش انجمن با سخنرانی دکتر حسین دلاور کسمائی ، متخصص مغز و اعصاب ، روز 21 آذر از ساعت 10 تا 12 در شعبۀ میدان توحید انجمن صرع برگزار شد.
   این جلسۀ آموزشی که با هدف افزایش آگاهی مبتلایان به صرع در مورد نقش تغذیه در کنترل بیماریشان برگزار شد ، به وسیلۀ ارسال پیامک به اطلاع اعضا رسید.
    " فاطمۀ جوادی " کارشناس مسئول واحد آموزش ضمن قدردانی از حضور اعضای علاقه مند به موضوع تغذیه ، از برگزاری جلسه های آموزشی دیگر تا پایان سال خبر داد.
   جوادی افزود : " با توجه به استقبال اعضا نسبت به موضوع تغذیه ، واحد آموزش قصد دارد در آیندۀ نزدیک با برنامه ریزی دقیق تر  و با استفاده از همکاری متخصصان مختلف ، برگزاری جلسه ها را ادامه دهد. "
     دکتر کسمائی ،  معاونت پژوهشی انجمن صرع که به دعوت واحد آموزش در این جلسه حضور پیدا کرده بود ، برای 60 نفر شرکت کننده ، در مورد " نقش تغذیه در ارتباط با بروز حمله های تشنج ، چگونگی رژیم غذایی در مبتلایان به صرع ، آشنایی با برخی از مواد مورد نیاز بدن ، موادی که احتمال بروز حمله های تشنج را افزایش می دهند ، نقش داروها و تأثیر آنها بر تغذیۀ مبتلایان ، آشنایی با رژیم کتوژنیک واتکینز " سخنرانی کرد.
   این متخصص مغز و اعصاب در سخنرانی خود در مورد لزوم آگاهی مبتلایان به صرع در مورد نیاز بیشتر آنها به کلسیم ، به دلیل احتمال بروز عارضۀ پوکی استخوان ناشی از مصرف برخی از داروهای ضد صرع ، تأکید کرد و پس از سخنرانی به سؤال های شرکت کنندگان پاسخ داد.
   واحد آموزش انجمن صرع آخرین جلسۀ آموزشی خود را با موضوع تغذیه به وسیلۀ دکتر امید حسامی برگزار کرده بود که مانند این جلسه با استقبال اعضا روبه رو شد.
printrating
 Comments