Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
مراسم بزرگداشت روز ملی صرع
نوشته شده توسط siteadmin در1/20/2014 9:11:02 AM

 


جشن بزرگداشت روز ملی صرع ، بعد از ظهر روز سه شنبه ، اول بهمن در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

   این مراسم که هر ساله به منظور ثبت روز ملی صرع در تقویم رسمی کشور به وسیلۀ انجمن صرع ایران برگزار می شود ، امسال با همکاری مستقیم شهرداری منطقۀ 7 تهران با حضور 500 نفر از اعضای این انجمن ، برگزار شد.

   "مریم نظری" مسئول اجرایی مراسم روز ملی صرع ، ضمن تشکر از حضور مسئولان شهرداری ، گفت: " سال ها تلاش انجمن برای ثبت روز ملی صرع در تقویم ، با وجود موافقت وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت مجلس ، تا کنون به نتیجه نرسیده است و ما امیدواریم به یمن اشتراک انتخاب رنگ بنفش به عنوان رنگ سازمانی انجمن صرع و دولت جدید ، با شعار تدبیر و امید این روز به نشانۀ حمایت از مبتلایان به صرع ، در تقویم به ثبت برسد. "

     این برنامه که با حضور "دکتر رضا نگهبان" شهردار منطقۀ 7 ، "محمود منیعی" معاون فرهنگی- اجتماعی ،  " دکتر شهرام عطار زاده " معاونت سلامت  و سایر همکارانشان برگزار شد ، با سخنرانی " دکتر حمیده مصطفایی " مدیر عامل انجمن صرع در مورد تلاش های مداوم انجمن برای ثبت این روز و نیز درخواست همکاری و حمایت مسئولان ، آغاز شد.

    سپس خوانندۀ جوان " اردشیر کیا " به اجرای یکی از ترانه های خود پرداخت و در ادامه " دکتر محمد جواد تولایی " مشاور شهردار منطقۀ 7 از سوی ایشان در مورد لزوم حمایت سازمان های دولتی از انجمن صرع ایران در پیشبرد اهداف حمایتی این انجمن ، سخنرانی کردند.

   دکتر تولایی ضمن برشمردن مشکلات اجتماعی مبتلایان به صرع ، گفت : " این افراد گاهی به دلیل باورهای نادرست و خرافی در مورد صرع از سوی جامعه تحت فشار قرار می گیرند . بنابراین فرهنگ سازی در مورد زدودن این افکار نادرست می تواند یکی از گام های مؤثر برای حمایت از جامعۀ مبتلایان به صرع باشد. "

   مشاور شهردار منطقۀ 7 در این سخنرانی ، همچنین ادامۀ همکاری شهرداری با انجمن صرع را وعده داد.

   پس از اتمام سخنرانی ها " الهام صادق زاده " به اجرای دکلمه پرداخت  و پس از آن با چهار نفر از افراد مبتلا به صرع در مورد تجربه های زندگیشان گفت و گو شد.

   "مهدی  برزعلی " عضو مبتلا به صرعی که از شهر گرگان برای شرکت در این مراسم به تهران آمده بود در مورد فعالیت های خود برای افتتاح نمایندگی انجمن صرع در استان گلستان با بیشترین تعداد عضو نسبت به سایر نمایندگی ها ، توضیح داد.

   " علی پور معانی " دومین نفری بود که تجربه های زندگیش با صرع را با شرکت کنندگان در میان گذاشت. پور معانی ضمن اشاره به داشتن زندگی موفقی که در حال حاضر دارد ، به تجربۀ ناخوشایند تصادف حین رانندگی در اثر قطع مصرف داروهای خود گفت که در اثر آن تا هجده ماه در کما به سر می برده است . 

   " مهدی میرزایی " عضو دیگر انجمن نیز از حمایت کارفرمای خود برای حس اطمینان و همکاری با وی در انجام مسئولیت شغلیش صحبت کرد.

   " صدف گودرزی " که علاوه بر عضویت در انجمن در گروه موسیقی بنفش نیز فعالیت می کند ، به موفقیت های تحصیلی خود در رشتۀ هنر اشاره کرد.

  بعد از پایان مصاحبه ها " گروه موسیقی بنفش " وابسته به انجمن صرع ایران ، به رهبری " رضا فرهمند " به اجرای چهار قطعۀ موسیقی پرداخت.

    برنامۀ بعدی اجرای زندۀ " کیوان یادگاری " خوانندۀ مبتلا به صرع انجمن بود و پایان بخش این جشن ، اجرای برنامۀ طنز " سامان گوران " به صورت تقلید صدا و نقش بود.

         ثبت این روز با پیگیری از طریق کمیسیون نامگذاری و سایر سازمان های مربوطه درحال پیگیری است و برگزاری برنامه های مختلف به بهانه ی روز ملی صرع در طول این چند سال  بیانگر اصرار انجمن بر تثبیت این روز است.

      با توجه به شیوع بالای این بیماری ، انجمن انتظار دارد مردم با شرکت خود در این مراسم با صرع آشنا شده و از افراد مبتلا به صرع حمایت کنند چرا که ممکن است این اختلال مانند هر بیماری دیگری در هر خانواده ای بروز پیدا کند.

 
printrating
 Comments