Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
برگزاری جشن خورشید در هفتۀ نیکوکاری
نوشته شده توسط siteadmin در3/15/2014 10:39:46 AM

 


 برگزاری جشن خورشید در هفتۀ نیکوکاری

 

      ویدا ساعی- واحد خبر انجمن صرع :انجمن صرع ایران روز جمعه شانزدهم اسفند ماه مصادف با هفتۀ نیکوکاری ، به منظور قدردانی از حامیان و نیکوکاران ، مراسم جشن خورشید را در تالار سازمان انرژی اتمی برگزار کرد.
   در این مراسم که 200 نفر از همراهان افتخاری انجمن اعم از پزشکان متخصص ، نیکوکاران و هنرمندان حضور داشتند ، ابتدا دکتر جعفر بوالهری ، خزانه دار و عضو هیئت مدیرۀ انجمن ، با تشکر از بانی جشن خورشید و نیز یادی از تلاش مرحوم حیدری ورزقان برای تأسیس انجمن صرع  ، خواستار حمایت سازمان های دولتی مانند بیمه ، کمیتۀ امداد ، بهزیستی و مجلس شورای اسلامی از مبتلایان به صرع شد.
 سپس دکتر حمیده مصطفایی ، مدیر عامل انجمن صرع ، به مهمانان خوش آمد گفت و گزارشی از فعالیت های انجمن در سال 1392 را به شرکت کنندگان ارائه داد.
   دکتر مصطفایی ضمن تشکر از همراهی حامیان و نیز اعلام نیازها و آرزوهای انجمن برای سال 1393 ، گفت : " مهمترین بخش خدمات انجمن ، فعالیت های آموزشی است.زیرا آموزش علاوه بر کمک به کنترل بیماری ، می تواند سبب استفادۀ مبتلایان به صرع از حداکثر توانمندی هایشان شود. "
   مدیر عامل انجمن افزود: " انجمن در سال آینده قصد دارد با هدف افزایش آگاهی و تغییر تابوهای فرهنگی ، آموزش دربارۀ صرع را به زبانی ساده و علمی در مدارس آغاز کند. "
  دکتر رضا محمدی ، مسئول مرکز مشاورۀ انجمن صرع نیز دیگر سخنرانی بود که ضمن ارائۀ گزارشی از  خدمات حضوری و تلفنی مرکز مشاورۀ آفتابگردان ، از برگزاری جشنی به مناسبت سال نو در هفتۀ پایانی سال، خبر داد.
   برنامۀ بعدی اجرای زندۀ گروه بنفش بود که با اجرای سه قطعه موسیقی " ای فصل با باران " ، " مرا می بینی " و " نواها " با مسئولیت زهره مقید و سرپرستی "رضا فرهمند" فضایی شاد و دل نشین برای مهمانان فراهم کردند و در پایان توسط دکتر کورش قره گزلی ، رئیس هیئت مدیرۀ انجمن مورد قدردانی قرار گرفتند.
   سپس دکتر ایرج عبدی ، نماینده و عضو کمیسیون بهداشت مجلس که به دعوت انجمن صرع پاسخ گفته بود ، به فعالیت های خود با همکاری دکتر پرویز بهرامی در راستای راه اندازی بخش صرع در یکی از بیمارستان های خرم آباد اشاره کرد.
  در این مراسم برای نخستین بار ولۀ "سفرمن"  با صدا و قلم فاطمه عباسی که داستان مصوری از خاطرات یک فرد مبتلا به صرع است ؛ و نیز  آهنگ " قرص خدا " با ترانۀ رضا شاهین و صدای اردشیر کیا برای مبتلایان به صرع ، به وسیلۀ گروه فرهنگی انجمن صرع تهیه شده است ، اجرا شد.
 نوازندگی زندۀ تنبور و دف به وسیلۀ استاد افشین قریشی ، امیرعلی قریشی و امیرحسین لیاقت نیز یکی دیگر از برنامه های این جشن بود که پس از اجرا توسط دکتر غلامرضا زمانی ، نایب رئیس هیئت مدیرۀ انجمن صرع مورد تقدیر قرار گرفت.
  پایان بخش این مراسم که در خلال آن دو تابلو فرش یکی از اعضای توانمند انجمن به فروش رسید ، قدردانی دکتر مصطفایی از دندانپزشک افتخاری انجمن صرع ، خانم دکتر رحیمیان بود که با ختم صلواتی برای والدینش پایان یافت.
   انجمن صرع ایران برگزاری مراسم قدردانی از نیکوکاران و پزشکان را سالیانه در دستور کار خود دارد.
 
printrating
 Comments