Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
اولین جشنوارۀ تعطیلات همدلانه با خانواده
نوشته شده توسط siteadmin در3/16/2014 4:26:17 PM

 


 اولین جشنوارۀ تعطیلات همدلانه با خانواده

فرهاد جم مبتلایان به صرع را در استقبال از بهار همراهی کرد
      ویدا ساعی-واحد خبر انجمن صرع : مرکز مشاورۀانجمن صرع ایران روز پنجشنبه بیست و دوم اسفند ماه ، اولین جشنوارۀ تعطیلات همدلانه با خانواده را از ساعت 15 تا 19 در سالن همایش های دانشگاه علوم پزشکی ارتش برگزار کرد.
   دکتر رضا محمدی ، مسئول مرکز مشاوره و دبیر جشنواره ،ضمن خوش آمد گویی ، هدف از برگزاری این برنامه را استقبال از بهار برای داشتن تعطیلات همدلانه و به دور از چالش برای خانواده ها در ایام نوروز مطرح کرد.
   در این مراسم که 100 نفر شرکت کننده داشت ، فرهاد جم بازیگر معروف صدا و سیما با حضور خود در این جشنواره ، مبتلایان به صرع را همراهی کرد.
دکتر حمیده مصطفایی ، مدیر عامل انجمن صرع نیز که در این برنامه حضور داشت ، بحث هایی را در مورد نحوۀ شنیدن فعال ، طرح تقاضای واضح و شیوه های همدلی مطرح کرد.
   سپس دکتر محمدی توجه شرکت کنندگان را به دعای تحویل سال جلب کرد و توضیحاتی را در مورد اینکه خداوند در قرآن مجید از انسان ها خواسته تا با خواندن این دعا در هنگام تحویل سال نو ، به حال و قلب خود توجه کنند و برای رسیدن به بهترین حال از خداوند یاری بگیرند و تلاش کنند.
   برنامۀ بعدی این جشنواره اجرای ترانۀ صرع ، نوشتۀ رضا شاهین بود که توسط اردشیر کیا به صورت زنده  اجرا شد و انجمن صرع پس از اجرای این ترانه از نویسنده و خوانندۀ آن قدردانی کرد.
   سهیل مسعودی ، گردشگری که سال ها تجربۀ سفر دارد ، در مورد آداب سفر کردن و برنامه ریزی و تجهیزات لازم سفر صحبت کرد و دکتر محمدی هم در مورد ایمنی و آداب مراسم چهارشنبه سوری و سیزده به در توضیحاتی داد.
   برنامۀ بعدی اجرای زندۀ گروه بنفش بود که با اجرای سه قطعه موسیقی با هدایت "رضا فرهمند" فضای جشنواره را شاد و دل نشین کرد.
   در این برنامۀ همدلانه ، قدردانی از دو بانوی فداکار ، مادر مدرس زبان زندگی و مادر یکی از مبتلایان به صرع به عهدۀ فرهاد جم گذاشته شد .
  و سرانجام پایان بخش این گردهمایی ، اجرا و تمرین تکنیک مجسمۀ تئاتر شورایی توسط غزاله کنعان پناه و سارا پهلوانی با همکاری شرکت کنندگان بود.
  
printrating
 Comments