Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
کنگرۀ بین المللی نورولوژی و کنگرۀ جراحی مغز و اعصاب
نوشته شده توسط siteadmin در6/21/2014 3:27:10 PM

 


 حضور همزمان انجمن صرع در:

کنگرۀ بین المللی نورولوژی و کنگرۀ جراحی مغز و اعصاب
           
    واحد خبر انجمن صرع - ویدا ساعی : انجمن صرع ایران از بیستم تا بیست و پنجم خرداد ماه در بیست و یکمین کنگرۀ بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی و نیز ششمین کنگرۀ بین المللی جراحی مغز و اعصاب که در دو روز 22 و 23 خرداد همزمانی داشتند ، حضور فعال داشت.
    انجمن صرع با شرکت در این دو کنگره که به منظور تبادل آخرین اطلاعات علمی در زمینۀ بیماری های مغز و اعصاب برگزار شدند ، با در اختیار گرفتن یک غرفه و جلب همکاری پزشکان حضور فعال داشت.
   فعالیت در این کنگره ها علاوه بر برگزاری مسابقۀ علمی در مورد صرع برای متخصصان و اهدای جایزه ، شامل عضوگیری پزشکان ، دعوت از پزشکان خارجی برای شرکت در کنگره ، توزیع فراخوان و پوستر یازدهمین کنگرۀ بین المللی صرع ،  فصلنامۀ " صرع و سلامتی " ، کتاب ها و بروشورهای اطلاع رسانی و آموزشی انجمن بود.
   در این دو کنگره که بیش از 800 متخصص و جراح مغز و اعصاب شرکت کرده بودند ، بیماری های مختلف مغز و اعصاب مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
کنگرۀ بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی
   این کنگره برای بیست و یکمین بار به وسیلۀ انجمن متخصصان علوم اعصاب به ریاست " دکتر حسین پاکدامن " ، به مدت چهار روز در تاریخ های 20 تا 23 خرداد در هتل المپیک تهران برگزار شد.
     در این کنگرۀ که دبیر علمی آن " دکتر فرزاد اشرافی "  بود ، متخصصان در مورد بیماری های مختلف مغز و اعصاب از جمله صرع ،سردرد، میگرن ، نوروموسکولار، آلزایمر، ام اس ، پارکینسون ، زوال عقل و سکتۀ مغزی به بحث و تبادل نظر نشستند.
     در روز نخست کنگره  " دکتر ساناز احمدی ، دکتر علی اکبر اسدی پویا ، دکتر سهراب هاشمی فشارکی و دکتر محمود معتمدی " بحث های مختلفی را در ارتباط با صرع مطرح کردند.
    در روز دوم " دکتر الهام رحیمیان " در مورد روش های تشخیصی صرع سخنرانی کرد.
    در روز سوم کنگره یعنی ، چهار سخنرانی به صرع اختصاص یافت که سخنرانان آن " دکتر محمد رضا نجفی ، دکتر علی زارع ، دکتر گیو شریفی و دکتر جعفر مهوری" بودند.
    و اما در روز آخر این کنگرۀ پزشکی یعنی 23 خرداد ، دکتر کورش قره گزلی در مورد درمان ترکیبی داروها در صرع مقاوم به درمان سخنرانی کرد.  
کنگرۀ بین المللی جراحی مغز و اعصاب
   ششمین کنگرۀ بین المللی جراحی مغز و اعصاب به وسیلۀ مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و با ریاست
" پروفسور مجید سمیعی " به مدت سه روز از تاریخ 22 الی 24 خرداد ماه در مرکز همایش های بین المللی بیمارستان میلاد برگزار شد.
   محورهای مورد بحث در این کنگره که بیشتر سخنرانان آن خارجی بودند ، شامل هیپوفیز (پاتولوژی ، روش ترانس اسفنوییدال ، عمل جراحی زنده ، درمان طبی یا جراحی ) ، ضایعات عروقی ، رادیوتراپی و پزشکی هسته ای ، هیدروسفالوس ، درمان صرع ، گلیوم ها ، بازسازی عصب صورتی و جراحی اعصاب در اطفال بود.
    در این نشست علمی در روز دوم سه مبحث در مورد جراحی صرع  توسط دکتر استفان و دکتر فراند از آلمان  و دکتر پاگلیولی از برزیل برگزار شد  و دکتر معین ، دکتر غفارپور ، دکتر مهوری ، دکتر شهرزادی و دکتر شریفی به عنوان اعضای هیئت رئیسه بر این سخنرانی ها نظارت داشتند.
       انجمن صرع نیز در حال حاضر با ارسال بروشور و پوستر فراخوان مقاله ، خود را برای برگزاری یازدهمین کنگرۀ بین المللی صرع که در تاریخ 8 تا 10 بهمن ماه در سالن همیش های رازی برگزار خواهد شد ، آماده می کند تا فرصت بیشتری برای تبادل آخرین اطلاعات علمی در مورد صرع برای پزشکان فراهم شود.                     
 
printrating
 Comments