Thursday 26 November 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
کارگاه تئاتر شورایی
نوشته شده توسط siteadmin در6/21/2014 3:40:59 PM

 


 دورۀ جدید در سال جدید

کارگاه تئاتر شورایی
 
ویدا ساعی- واحد خبر انجمن صرع ایران :انجمن صرع ایران به پیشنهاد و همکاری فرهنگسرای ملل دورۀ جدید کارگاه تئاتر شورایی را به مدت چهار جلسه در تاریخ های 20و 27 اردیبهشت و 3 و 10 خرداد ماه ، در سالن آمفی تئاتر این فرهنگسرا ، َبرای 20 نفر از اعضای مبتلا به صرع خود برگزار کرد.
مدرسان این کارگاه مانند دورۀ پیش  "غزاله کنعان پناه " و " سارا پهلوانی " بودند که پس از معرفی این نوع تئاتر خاص با هدف ایجاد فرصتی برای بروز احساس و ایجاد اعتماد بین شرکت کنندگان ، برنامه را در این چهار جلسه از ساعت 16 تا 18 اجرا کردند.
" فاطمه عباسی سیر" کارشناس مسئول روابط عمومی انجمن صرع ایران ضمن ابراز قدردانی از مسئولان فرهنگسرای ملل می گوید : " از آن جایی که برگزاری دورۀ اول کارگاه تئاتر شورایی با استقبال اعضا رو به رو شد و فرهنگسرای ملل هم آمادگی خود را برای برگزاری دورۀ جدید اعلام کرده بود ، انجمن اعضای علاقه مند را  برای شرکت در دورۀ جدید این کارگاه ثبت نام کرد. "
عباسی افزود : " نتیجۀ برگزاری کارگاه ، اجرای سناریوی مهاجرت توسط تماشا بازیگران این گروه برای اعضای انجمن در یکی از برنامه های عمومی خواهد بود."
در این کارگاه مدرسان مانند دورۀ قبل ابتدا " تماشا بازیگران" را به انجام بازی هایی برای ایجاد صمیمیت بیشتر بین یکدیگر ، تقویت تمرکز و افزایش سرعت عمل مشغول کردند تا بتوانند به اجرای نقش های اصلی بپردازند.
          در جلسۀ اول  پس از اشاره به هفت تکنیک تئاتر شورایی ، " تکنیک مجسمه " به شرکت کنندگان آموزش داده شد.این تکنیک که دارای چهار مرحله است ، سعی دارد با قرار دادن افراد در موقعیت های خاص ، آنها را به تفکر و ایجاد سازگاری با مشکلات موجود ترغیب کند.
       در جلسه های بعدی نیز بازی های "منو نجات بده " ، " خانه،آدم،باران" ، "آکواریوم آب " و "زیپ،زوپ،زاپ" به اجرا درآمد.
       اجرای بازی آینه در ابتدا ، ماجرای چالش پدر و پسری را بر سر موضوع مهاجرت رقم زد ، که در جلسه های بعدی با مشارکت تماشا بازیگران قسمت های مختلف سناریوی این داستان به صورت بی کلام و با کلام اجرا شد.
printrating
 Comments