Thursday 01 October 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
گذری به طالقان
نوشته شده توسط siteadmin در9/1/2014 10:49:48 AM

 ویدا ساعی- واحد خبر انجمن صرع ایران : اردوی تابستانی انجمن صرع ایران به مقصد طالقان ، روز بیست و دوم مرداد ماه با حضور 41 نفر از اعضا برگزار شد.


  این اردو که مانند سایر اردوهای انجمن صرع با هدف تقویت روحیه و اعتماد به نفس و نیز تمرین مهارت های اجتماعی اعضا برگزار شد ، با مسئولیت مهدی قدسی نژاد ، مدیر اداری و مالی انجمن و نیز همکاری پنج نفر از عوامل یک آژانس مسافرتی ساعت 8/30 صبح از دفتر انجمن به مقصد طالقان حرکت کرد و ساعت 23/15 مقابل دفتر مرکزی انجمن متوقف شد.

   قدسی نژاد ضمن درخواست از متقاضیان شرکت در اردو برای حضور به موقع در دفتر انجمن ، گفت : " با وجود اینکه انجمن تمام تلاش خود را برای حرکت اردو در رأس ساعت مقرر کرده بود ، اما متأسفانه به دلیل تأخیر اتوبوس و اعضا ، به جای ساعت 7/30 ، ساعت 8/30  حرکت کرد. "
  مدیر اداری و مالی انجمن با اشاره به اینکه این اردو با همکاری جدید یک آژانس مسافرتی و با کیفیت مناسب در سرویس دهی و پذیرایی برگزار شد ، افزود: " هر چه افراد شرکت کننده در اردوها  از نظر سن و سال ، نگرش و اعتقاد ، اخلاق و شخصیت ، ذائقه و سلیقه ، توان جسمی و حرکتی و حتی نوع صرع ، همگونی بیشتری داشته باشند ، مدیریت اردو آسانتر خواهد بود و اعضا لذت بیشتری از اردو خواهند برد. "
   وی ادامه داد : " انجمن امیدوار است بتواند با برگزاری برنامه های آموزشی و تفریحی مختلف ، اعضا را به داشتن روحیۀ نشاط و یادگیری مهارت های ارتباطی بخصوص در اجتماع ترغیب و تشویق کند."
   گروه پس از حرکت ، در پارک تنیس کرج به مدت یک ساعت برای صرف صبحانه توقف کرد و مجدداً ساعت 10/45 به راه خود ادامه داد.
    پس از رسیدن به طالقان ، از منزل مرحوم آیت ا... طالقانی واقع در روستای گلیرد به مدت 45 دقیقه بازدید شد که این مکان برحسب تأکید آیت الله طالقانی به مدت بیست سال محل تعلیم و تربیت نوباوگان مردم فقیر این روستا و روستای مجاور بوده است .
   به گفتۀ اعضا در بدو ورود ساده زیستی این عالم دینی در خانه ای قدیمی توجه بازدید کنندگان را به خود جلب کرد و سپس مشاهدۀ تصاویر زندگی آن مرحوم ربانی،  در مراحل مختلف جذابیت این مکان تاریخی را دو چندان کرد.
     سپس گروه پس از بازدید از مکان فوق ،  برای صرف ناهار به سمت شهرک طالقان پایین حرکت کرد و هر یک از میان چلو ماهی ، چلو کباب و چلو جوجه ، یک غذا را انتخاب کردند.
   پس از صرف ناهار گروه کنار رودخانه ای در حاشیۀ روستای محسن آباد مستقر شد و تا ساعت 7 عصر تعدادی از اعضا ضمن استفاده از هوای دلپذیر و طبیعت زیبای این منطقه به گفت و گو پرداختند و تعدادی هم از  انجام ورزش بدمینتون لذت بردند و عصرانه هندوانه و خربزۀ خنک با نان و پنیر میل کردند.
   گروه در مسیر بازگشت به تهران مدتی برای خرید سوغاتی متوقف شد و مجدداً به حرکت خود ادامه داد تا اینکه اندکی بعد از ساعت 23 مقابل دفتر مرکزی انجمن رسید.
   
printrating
 Comments